В Україні не всі сім'ї поспішають узаконити свої стосунки і живуть у цивільному шлюбі, кожен має на це свої причини. Однак важливо знати, чого можна очікувати у разі розриву з партнером і чи потрібно ділити майно.

На етапі розлучення у багатьох виникають складнощі, тому питання розподілу майна залишається актуальним. Докладніше про це розповів голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець.

Якщо у пари, яка живе у неофіційному шлюбі, ще до розлучення з'являються думки про поділ майна, їм слід встановити юридичний факт проживання однією сім'єю.

Судове рішення. Фото freepik

"Для цього їм потрібно звернутися до суду, щоб він визнав фактичні шлюбні відносини та надав право обом подружжю претендувати на спільно нажите майно", - підказав адвокат.

Популярні новини зараз

До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень

Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші

ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"

Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми

Показати ще

Однак перед визнанням цього факту судом враховуються чимало чинників, серед яких: показання свідків, докази спільного відпочинку та спільного проживання. Суд може відмовитись від справи, якщо фактів буде недостатньо.

Сім'я з дитиною, фото freepik

Якщо пара юридично не підтвердила факт проживання однією сім'єю, то після розлучення жінка залишається із майном, яке перебуває у її власності. З чоловіком та сама історія. Тобто, житло чи авто, куплене під час спільного життя, при розлученні залишиться лише одному з партнерів.

"У разі, якщо подружжя заздалегідь подбало про забезпечення свого майбутнього, то все майно, придбане з дати встановлення юридичного факту спільного проживання, буде ділитися навпіл, – сказав адвокат.

Розділ майна, фото yaizakon

Нагадаємо, що українець поїхав на навчання за "бойовим порядком", але не був мобілізований: яку схему придумав рядовий.

Раніше ми повідомляли, що образа, напад, дискредитація: цивільних змусять відповісти за неповагу до військових.