Вартість проїзду у столичному метрополітені обговорюється вже не вперше, і цього разу експерти озвучують досить радикальні пропозиції. Олександр Сергієнко, директор ГО "Інститут міста", у етері канаду "КИЇВ24" розповів, що є серйозні підстави для суттєвого підвищення тарифів, навіть удвічі - до 16 гривень.
За його словами, щоб компенсувати зростання витрат на експлуатацію метро, ціна на проїзд має відображати економічну реальність. Тож підхід до формування вартості проїзду має враховувати зміни в доходах киян. Наприклад, можна співставити частку вартості 8 гривень у середньому доході мешканця столиці в 2018 році з аналогічним показником у 2025 році. Це, на думку Олександра Сергієнка, є найбільш раціональним рішенням.
Однак процес підвищення цін - це не лише цифри. Експерт підкреслив, що важливо правильно донести людям причини необхідності такого кроку. Без відкритої та чесної комунікації з громадянами зростання тарифів може викликати значний суспільний спротив.
Цікаво, що, за даними журналістських розслідувань, реальна собівартість однієї поїздки в столичному метро сягає близько 45 гривень. У наземному транспорті ця цифра трохи нижча, але все ж перевищує чинний тариф і становить близько 23 гривень. Вперше ці цифри були озвучені ще у вересні минулого року в листі до мера Києва від департаменту фінансів КМДА.
Пенсіонерам виплатять допомогу: хто отримає десятикратну пенсію
Знову по 6500 грн на картку: уряд готує нові виплати
Заброньованим чоловікам введуть нові обмеження
Тариф на електроенергію з 1 червня: в уряді назвали ціну за 1 кВт
Попри значну різницю між собівартістю і поточними тарифами, питання підвищення цін на проїзд - це завжди баланс між необхідністю підтримання інфраструктури та можливостями киян сплачувати за послуги транспорту. Яким буде остаточне рішення, покаже час, але дискусії на цю тему стають все більш гарячими.
Раніше портал Знай писав, що у метро вводять суворі правила: кого можуть не пустити на станції в 2026 році.
Крім того, ми повідомляли, що в Україні злетіли ціни на продукти: що подорожчало та на скільки.
Також портал інформував, що деякі міста перейшли на новий режим опалення: що відбувається.