Які саме готуються зміни?

Не встигла стихнути протестна хвиля, викликана нещодавно поданим законопроектом № 4597 про заборону перенесення робочих днів і № 4619 щодо адмінпокарання за кондиціонери, як з'явилося новий привід для обговорення. Тепер мова іде про захист прав виробників квітів.

Верховна Рада України, фото: rada.gov.ua

Експерти і українці обурені: "Дах поїхав повністю…"

Не обійшлося і без ексцесів. 19 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5106 щодо захисту прав виробників квітів у горщиках.

М'яко кажучи, саркастично на це відреагували експерти. Зокрема, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко назвав цей законопроект продовженням серії "законодавчого шлаку".

Експерт з питань ЖКГ Олег Попенко - фото з Фейсбук (Олег Попенко)

Популярні новини зараз

Українців попередили про "важкі" платіжки за світло

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

"Рівень депутатів Верховної Ради цього скликання настільки низький, що вони, відповідно, і подають такої ж якості документи. Можливо, з одного боку, це лобіювання інтересів певних виробників – але головне, що вони ніяк не впливають на життя звичайних українців. Ми не бачимо законопроектів щодо зменшення платіжок. Виходить, що в Україні найбезправніші ті, хто вирощує квіти у горщиках? А не ті 30 млн людей, яким пообіцяли низькі платіжки, а вийшло навпаки – всі мешканці багатоквартирних будинків отримають до 1000 грн більше, ніж рік тому в цей же період", - ділиться з нами експерт з питань ЖКГ, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Відреагував на "квітковий" законопроект № 5106 і співзасновник ГО "АвтоЄвроСила" Олександр Чернявський.

Законопроект 5106, коментар - скріншот

Не втрималися від коментарів і користувачі соцмереж.

Законопроект 5106, коментар - скріншот

"Ну, можливо, квіти у горщиках подешевшають – зараз це, звісно, дуже важливе питання", - пише автор одного з іронічних коментарів.

Законопроект 5106, коментар - скріншот

Верховна Рада, подарунки до 8 березня - фото Знай.ua

А що з ціною на газ?

Як підкреслив експерт, Верховна Рада має намір продовжити ще на 2 роки термін установки газових лічильників населенню, яке використовує природний газ для приготування їжі – до 1 січня 2023 року.

17 лютого на пленарному засіданні Парламенту кількістю у 279 голосів "за" за основу був прийнятий відповідний Проект Закону № 4248-1.

Верховна Рада - фото rada.gov.ua

"Лічильники вищевказаної групи споживачів повинні встановлювати оператори газорозподільних мереж (облгази). Витрати на установку закладатимуться в їх тарифну виручку. В Україні сьогодні 2,1 млн домогосподарств без газових лічильників – це приблизно 17%. Це означає, що близько 5 млн українців будуть сплачувати вдвічі більше за газ, ніж споживають", - відзначає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

На домогосподарствах в сільскій місцевості в опалювальний період це позначиться особливо відчутно - за словами експерта, сума становитиме 2500-3000 грн щомісяця.

Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.