Відома українська письменниця Ірена Карпа, яка зараз проживає у Парижі разом з двома доньками та чоловіком-французом, розповіла про святкові традиції своєї сім'ї.
Читайте Знай в Google News!
На своїй сторінці у соцмережі Інстаграм Ірена Карпа зізналася, що вже встигла скучити за українськими стравами.
"Традиції і ми. 5 років життя у Франції таки змусили мене скучати за кутею, пасками, пісними голубцями, бурячками з хроном, яйцями з ними ж, пісним борщем із вушками й варениками. Я вже мовчу про сто-п’ятсот сортів маминих пляцків із будь-якого приводу. Ну от до пляцків я почала добиратися в останню чергу – з горя в карантин. А от борщ свій перший в житті зварила таки в Парижі. Проконсультувавшись із подругою по вайберу, а не діставши старий бабцін перепис, як ви могли б подумати.", - поділилася Карпа.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Письменниця розповіла, що її бабуся всі свої фірмові трави робить "на око". Особливо їй вдаються черкаські шулики з маком.
"Не знаю, чи в курсі ви у Львові та прилеглих галицьких територіях, що таке наші черкаські шулики, але це страшенно смачно. Євген Клопотенко просив бабцін рецепт, але моє прохання треба розписати інгредієнти по грамах загнало її в ступор. «Ну як? Тісто прісне замішуєш, печеш шулики…» ОК, здаю контору – це такі мікроскопічні булочки, які зверху хрумкі, всередині ніжні, і до них треться багато-пребагато маку з цукром, як на кутю. Але більше. І додається води, так що виходить аж такий маковий суп. І в той небесний суп ви кидаєте ваші шулики. І вони той небесний смак, дорогий кожному українцеві, в себе вбирають. А тоді виїж ложкою, ложкою з глибокої тарілки!", - поділилася вона.
Ірена Карпа зауважила, Центральна та Східна Україна – це більше кухня виживання. Адже у старших людей таки прописалася пам'ять про два пережиті голоди. Водночас Західна – це вже кухня амбіцій і міжсусідських челенджів.
"Ну бо як здивувати натовп п’яних колядників, якщо в тебе вже 20-та хата по вулиці?! Тільки якимось особливими «лігумінами» - просто шинка і холодець уже не лізуть, і якщо в тво’єму пляцку менше, ніж три види коржів – то ти лошара, білоручка і «ґаздиня-всрана»."
Письменниця пише, що кожне Різдво для неї у дитинстві закінчувалося переїданням. Однак, така ситуація не лише в Україні, Франція, за словами Карпи, зовсім не відстає.
"Щоб ви собі знали у спорті пережирання на свята тут ніхто не відстає від українців. Початися все може 24-го інтелігентними устрицями і омарами (на обід), на вечерю буде індик з каштанами чи грибами, що тут називаються "сурми смерті" (дуже смачні, до речі), десятьма видами сиру, морем вина, жалюгідною спробою з'їсти пару листочків салату і макарунами/еклерами/шоколадним ґато", - розповіла вона.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Карпа пояснила, наскільки важливе знання мови для заробітчан: без неї - як фанера над Парижем
Як повідомляв портал "Знай.ua", найвідоміша феміністка України знялася голою на 40-річчя: бездоганне тіло і жодних комплексів. Ірена Карпа відсвяткувала свій день народження
Також "Знай.ua" писав, що ведучий "Орла і решки" посеред пустелі натрапив на справжніх олігархів: умови життя вражають. Поселення посеред справжнього піщаного моря він знайшов у Західному Казахстані.