Європа готується до температурних рекордів

Після періоду прохолоди та дощів на Європу насувається кардинальна зміна погодних умов. За даними метеорологічного порталу iMeteo.sk, нова хвиля спеки буде потужнішою за травневу — тоді в низці країн температура вже наближалася до 40 градусів, а тепер очікується ще спекотніше.

Чеський гідрометеорологічний інститут підтвердив: стовпчики термометрів у країні впевнено перетнуть позначку +30°C, а на вихідних можуть сягнути +35°C. У південних регіонах Європи синоптики не виключають позначок вище +40°C. Стрімке потепління розпочнеться вже в середині тижня, а пік спеки припаде на суботу-неділю.

Якою буде погода в Україні 15-21 червня

Україні ж аномальна спека не загрожує — натомість Український гідрометеорологічний центр оголосив жовтий рівень небезпеки. Протягом тижня країна перебуватиме під впливом атмосферних фронтів і циклонів із Центральної Європи. Синоптики прогнозують нестійку погоду з періодичними дощами, грозами, місцями градом та шквалистим вітром 15-20 м/с.

Вдень 15 червня у східних областях, на Дніпропетровщині, Запоріжжі та в Криму очікуються грози, в окремих районах — град і шквали. Негода може ускладнити роботу енергетичних, комунальних і будівельних підприємств, а також вплинути на рух транспорту.

Де чекати негоди: детальний прогноз по днях

Понеділок, 15 червня. У більшості регіонів пройдуть короткочасні дощі, місцями з грозами. Без істотних опадів — лише окремі райони Криму та Приазов'я. Вночі +11…+16°C, на заході місцями до +7°C. Вдень +17…+22°C, на півдні до +27°C.

Вівторок-середа, 16-17 червня. Дощі з грозами охоплять більшу частину країни, можливі град і шквали до 20 м/с. Вночі +11…+16°C. У вівторок вдень +19…+24°C, на півдні та в Криму до +27°C. У середу опади поступово відступатимуть, а температура підвищиться до +20…+25°C, у центральних і південних регіонах — до +28°C.

Четвер-п'ятниця, 18-19 червня. У четвер переважно сухо, хоча в західних, північних та східних областях вдень знову можливі грози з градом. Денна температура +22…+27°C, на півдні місцями до +30°C. У п'ятницю дощі охоплять більшу частину України, за винятком південних областей. Температура +23…+28°C, на заході та півдні до +32°C.

Вихідні, 20-21 червня. Грозові дощі прогнозуються переважно на Лівобережжі, можливі шквали до 22 м/с та град. Найтепліше — у південних і західних областях, до +33°C. У неділю більшість регіонів зустріне завершення тижня без опадів, лише на сході збережеться ймовірність гроз. Вдень +23…+28°C.

У Києві протягом тижня очікується +20…+27°C із періодичними дощами та грозами. Особливо уважними варто бути 16, 18 і 19 червня. У Львові — хмарна погода з проясненнями, короткочасні дощі, +17…+22°C. В Одесі переважно сонячно, +24…+30°C, сухо. У Харкові — сонячно, +18…+28°C, грози можливі на початку та наприкінці тижня. У Дніпрі — +22…+30°C, 15 червня грози та шквали.

Раніше портал Знай повідомляв, спека, паводки і пилові бурі: як зміниться клімат України у найближчі роки.

Також наш портал інформував, хвилі тепла і локальні дощі: Укргідрометцентр попередив, кого торкнеться негода в червні.

Більше деталей читай у матеріалі: погода змінилася назавжди: українців попередили про нову реальність.