Війна в Україні може затягнутися щонайменше на кілька років, а європейські країни вже зараз мають готуватися до потенційних загроз з боку Росії.
Таку оцінку ситуації озвучив начальник бельгійського Генштабу генерал Фредерік Вансіна в інтерв’ю виданню Le Soir.
За його словами, російське керівництво не демонструє намірів припиняти війну найближчим часом. Він вважає, що приблизно до 2030 року Європа може зіткнутися зі складним періодом, навіть якщо бойові дії в Україні на той момент завершаться. Генерал звертає увагу, що Росія збереже значний військовий потенціал – йдеться про сотні тисяч досвідчених військових, які вже пройшли війну.
Вансіна наголошує, що у Європи є певний часовий ресурс для підготовки. Цей час, за його словами, забезпечують українці, які фактично стримують російську армію ціною власних втрат. Саме тому, підкреслює він, підтримка України з боку європейських держав залишається критично важливою.
В Україну посеред весни повертаються морози: коли прийде похолодання
У метро змінюють правила: кого більше не пустять
Індексація зіграє проти пенсіонерів: як нові пенсії вплинуть на субсидію
Дорослі діти прагнуть жити з батьками: все більше сімей обирають лишатись разом
Водночас генерал зазначає, що навіть на тлі інших глобальних конфліктів, зокрема на Близькому Сході, війна в Україні залишається ключовим питанням безпеки для Європи. Географічна близькість бойових дій робить цю загрозу особливо відчутною.
За його словами, нинішній етап війни можна охарактеризувати як затяжний і складний, однак на території Росії продовжує залишатися велика кількість підготовлених військових. Після завершення бойових дій в Україні Європа має бути готовою до стримування Росії навіть за умов змін у відносинах зі США.
Водночас він підкреслює, що негайної загрози нападу на країни Європи наразі немає. Проте ігнорувати ризики не можна, адже нинішній період він оцінює як найменш стабільний з часів завершення холодної війни.
Раніше портал Знай повідомляв, ворог розкидає смертельні пастки у тилу: як розпізнати нову небезпеку.
Також наш портал інформував, величезна "сіра зона" та 15 військових на кілометр: фронт давно перестав бути лінією.
Крім того, ми писали, росіяни влаштовують "сафарі" на українців: яка найстрашніша зброя проти цивільних.