"Бусифікація" ТЦК працює не так, як повинна, і здорових чоловіків, які ухиляються від служби, це все одно не врятує. Про це заявив головний сержант роти снайперів спеціального призначення Микола "Раптор" в етері "24 Каналу".
За його словами, багато чоловіків, що ховаються по домівках і бояться ТЦК, заздалегідь уявляють найгірший розвиток подій ще до того, як потрапляють у систему. Люди сприймають виклик у ТЦК як точку неповернення, після якої їх нібито одразу "змушують працювати рабом" і відправляють на фронт помирати. На практиці, каже Раптор, усе виглядає інакше: після проходження ВЛК тих, у кого дійсно є проблеми зі здоров’ям, відпускають, і він сам неодноразово бачив такі випадки.
"Людина, коли приходить у ТЦК, проходить ВЛК. Якщо у нього дійсно є проблеми зі здоров’ям, я не раз бачив, як йому повертають телефон, документи та особисті речі й говорять: "Іди"", – розповів він.
Він додав, що раніше сам ставився до ТЦК набагато гірше, але після взаємодії з людьми, яких знає зараз, побачив іншу картину: там працюють колишні військові після поранень і люди, яким поставлена задача шукати поповнення для армії.
Ще одна хвиля зростання пенсій: кому перерахують за новими нормами
ПФУ припинить виплати: пенсіонерів залишать без грошей
Пенсіонерам додали від 214 до 588 грн: хто отримає збільшені виплати
Жорсткі обмеження щодо виплат: більшості заблокують допомогу
"Чорт не такий страшний, як його малюють. Я теж думав, що ТЦКашники – звісно, виродки. Можливо, деякі й справді такі, але ті, з ким я зараз співпрацюю, – абсолютно адекватні хлопці", – підкреслив Раптор.
Особливу увагу він приділив необхідності нового поповнення для армії. Мова вже давно не про резерви, про які говорили у 2022 та 2023 роках, а про людей, яких зараз потрібно доукомплектовувати для заміни та посилення підрозділів.
При цьому Раптор зазначив, що його дратує сама практика, коли людей у формі буквально ловлять на вулицях. Він підкреслив, що не підтримує ні тих, хто ухиляється від служби, ні методи поповнення армії таким чином. Для нього це символ того, що країна в умовах війни змушена буквально шукати людей на вулицях для виживання армії.
"Мені надзвичайно неприємно бачити, як люди у формі "бусифікують" чоловіків. Це виглядає огидно з обох сторін. Мене обурює сама думка, що це відбувається у моїй державі, у моїй країні", – сказав він.
Раптор пояснив, що сам тримається ближче до спецпідрозділів, де з людьми працюють інакше. Там, за його словами, приходять ті, хто дійсно хоче служити, і з такими працювати простіше та чесніше.
- Нагадаємо, що мобілізація у квітні: що зміниться для бронювання, відстрочок та ухилістів.
- Раніше ми розповідали, що уникнути штрафів ТЦК неможливо: частина українців може втратити броню від мобілізації.
- Також пошук ТЦК не вічний: через скільки порушення анулюється.