В Україні знову підвищили вимоги до стажу для виходу на пенсію у 60 років. Деякі громадяни можуть зіткнутися з нестачею стажу і їх поставлять перед вибором – продовжувати працювати чи докуповувати стаж.

Скільки українцям коштуватиме покупка року страхового стажу у 2025 році, розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко у своєму telegram-каналі.

ПФУ. Фото: скрін youtube

В Україні офіційно можна докупити стаж, якщо не вистачає кількох місяців чи років для виходу на пенсію. Однак вартість такого "задоволення" по кишені далеко не всім громадянам. Щоб придбати рік стажу, доведеться заплатити 21 тисячу гривень.

"При середньому віці чоловіків в Україні у 56 років, ми повинні ще докуповувати собі пенсійний стаж, заплативши 21 тисячу грн за рік. Це повний абсурд, доплачувати до пенсії, до якої ми не доживаємо", - зазначив Олег Попенко.

Популярні новини зараз

Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ

Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити

Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки

Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику

Показати ще

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

Варто зазначити, що через пандемію та повномасштабну війну багато українців тимчасово втрачали роботу і в майбутньому цілком можуть зіткнутися з нестачею стажу.

На додаток, до 2028 року щорічно підійматимуть вимоги до страхового стажу на 12 місяців. Щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років у 2028 році знадобиться щонайменше 35 років стажу.

Вартість страхового стажу. Фото: скрін telegram/Олег Попенко

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсія не поміститься в гаманець: у Мінсоці пояснили, як можна збільшити виплати.

Також наш портал інформував, пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудня, інакше залишать без грошей.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, немає і 100$: яку реальну пенсію отримують більшість українців, і кому довіряють гроші.