На початку 2024 року в Україні статус критично важливих мали понад 700 підприємств, а кількість заброньованих військовозобов'язаних становила 540 тисяч осіб.

Однак вже в жовтні кількість заброньованих зросла до більше мільйона, що викликало підозри в можливих зловживаннях. Це стало підставою для проведення урядового аудиту.

Мобілізація, скріншот: YouTube

Аудит виявив, що 95% підприємств зберегли статус критично важливих, але були виявлені порушення, серед яких необґрунтоване зниження зарплат після отримання цього статусу, штучне збільшення кількості заброньованих працівників, а також включення до списку підприємств, які не є критичними для економіки.

Підприємства, на яких виявлено порушення, втратили статус критично важливих, а їхні працівники були розброньовані. З 1 грудня 2023 року бронювання проводиться тільки через "Дію", і всі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.

Популярні новини зараз

Робіть запаси, поки грошей вистачає: українцям прогнозують шокуюче зростання цін – що подорожчає найбільше

Ці три продукти згущують кров та провокують тромби: що виключити з раціону вже сьогодні

Стосується всіх, хто має лічильники води та тепла: комунальники зробили важливе попередження

Пенсіонерів залишать без копійки вже з січня: в ПФУ назвали важливі умови

Показати ще

Бронь для айтишників. Фото: Youtube

Однією з причин різкого зростання кількості заброньованих стало введення змін до законодавства, що перевели багато осіб із категорії тих, хто має право на відстрочку, у категорію заброньованих. Це стосується працівників МВС і співробітників інших силових структур.

Також наш портал інформував, реформа ВЛК: як тепер визначатимуть придатність до мобілізації

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що відстрочка від мобілізації: на скільки надається і коли потрібно оформляти повторно

Вам буде цікаво дізнатися виїзд за кордон для заброньованих працівників: з якими документами гарантовано випустять