На початку 2024 року в Україні статус критично важливих мали понад 700 підприємств, а кількість заброньованих військовозобов'язаних становила 540 тисяч осіб.
Однак вже в жовтні кількість заброньованих зросла до більше мільйона, що викликало підозри в можливих зловживаннях. Це стало підставою для проведення урядового аудиту.
Аудит виявив, що 95% підприємств зберегли статус критично важливих, але були виявлені порушення, серед яких необґрунтоване зниження зарплат після отримання цього статусу, штучне збільшення кількості заброньованих працівників, а також включення до списку підприємств, які не є критичними для економіки.
Підприємства, на яких виявлено порушення, втратили статус критично важливих, а їхні працівники були розброньовані. З 1 грудня 2023 року бронювання проводиться тільки через "Дію", і всі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.
Продаж авто загонить у мінус: українців приголомшили новими вимогами - не зглянуться навіть на старі авто
Електроенергія б'є по кишені: чому тарифи в Україні більші ніж у Європі
Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки
Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Однією з причин різкого зростання кількості заброньованих стало введення змін до законодавства, що перевели багато осіб із категорії тих, хто має право на відстрочку, у категорію заброньованих. Це стосується працівників МВС і співробітників інших силових структур.
Також наш портал інформував, реформа ВЛК: як тепер визначатимуть придатність до мобілізації
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що відстрочка від мобілізації: на скільки надається і коли потрібно оформляти повторно
Вам буде цікаво дізнатися виїзд за кордон для заброньованих працівників: з якими документами гарантовано випустять