На період мобілізації в Україні встановлено чіткий перелік осіб, які мають право перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років. Ці правила регламентують, хто може здійснювати такі перевірки, а також визначають процедуру дій при відмові від отримання повістки. Про це йдеться в повідомленні уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
Перевірку військово-облікових документів можуть здійснювати:
-
Представники Держприкордонслужби – у прикордонних районах і на пунктах пропуску через державний кордон.
-
Уповноважені особи ТЦК та СП або поліція – на місцях проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, спорудах, а також на блокпостах.
Популярні новини заразЗаплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Уповноважені особи повинні представитися, назвати свої ПІБ, посаду і показати посвідчення. Вони мають право запитати військово-обліковий документ разом із паспортом або іншим документом, що засвідчує особу. Процес перевірки може супроводжуватися фото- чи відеофіксацією.
Якщо чоловік відмовляється отримати повістку, уповноважена особа складає акт відмови, який підписується двома членами групи оповіщення. У разі подальшої відмови громадянина прослідувати до ТЦК, поліцейський має право здійснити адміністративне затримання та доставити особу до найближчого ТЦК.
Чоловіки віком 18-60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ і пред'являти його на вимогу представників ТЦК або поліції.
Нагадаємо, "Посилення силової мобілізації": адвокат пояснив, чим обернуться повістки від "Укрпошти"
Раніше ми розповідали, що повістку вручили мамі або бабусі: адвокат пояснив, як діяти в такому випадку
Також, що можуть і чого не можуть робити ТЦК: важливе роз'яснення