Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №11057, який зобов’язує держоргани публікувати кошториси на будівництво з конкретними цінами на матеріали в системі Prozorro. Це важливий крок, адже раніше більшість таких тендерів залишалися в тіні, що відчиняло двері для корупції.

Тепер все прозоріше: відразу після набуття чинності законом стануть відомі ціни на будматеріали для таких об'єктів, як школи, лікарні та дитячі садки.

Єдиний виняток – фортифікації (зміцнення): інформацію про них публікуватимуть через 60 днів, щоб не порушити безпеку. При цьому будуть доступні лише назви замовників та вартість будматеріалів, без детальних даних про підрядників та місця будівництва.

Будівництво

Експерти з Центру протидії корупції вважають, що тепер "накрутити" ціну стане набагато складніше. Голова центру Віталій Шабунін каже: за останні кілька років на будівництво пішло понад 500 мільярдів гривень – майже стільки ж, скільки на зброю. Величезні суми, які раніше могли потрапити до рук нечистих людей.

Популярні новини зараз

Можуть безперешкодно перетнути кордон: хто з чоловіків має право виїздити спокійно

Хвиля подорожчання зачепила продукти першої необхідності: скільки зараз коштують популярні крупи та макарони

Що буде з пенсіями у 2025 році: ухвалено важливе рішення

Мирний план Зеленського чи зникнення путіна? Астрологиня розповіла, як переможе Україна

Показати ще

Законопроєкт ініціювала Анастасія Радіна, голова антикорупційного комітету. Вона сказала, що після набрання чинності законом всі підрядники будуть зобов'язані публікувати свої кошториси на бетон, арматуру та інші матеріали протягом трьох днів після укладення договору. Отже, можливості для завищення цін значно зменшаться.

Отже, закон посилює контроль за будівельними витратами, щоб скоротити корупцію та захистити державні гроші.

Нагадаємо, у клоністів-антикорупціонерів не закликають до армії через можливий вплив Татарова – ЗМІ

Раніше ми писали про чотири місяці мук: мати не може отримати тіло сина, який помер у ТЦК

Крім того, Знай.ua повідомляв, міністр Галущенко продовжує боротьбу за закупівлю реакторів: що далі