Олександр Федорець, відомий психотерапевт і психіатр, який понад десять років вивчає травму війни, в інтерв'ю NV спрогнозував, що в післявоєнній Україні буде хвиля розлучень.
Війна впливає на наше життя, а особливо психіку, чого ж саме очікувати після перемоги?
"Якщо один з подружжя пішов на фронт, а інший волонтерить, то проблем взаєморозуміння як правило немає. Вони дихають одним повітрям, розуміють один одного, відчувають зміни, між ними є спільний досвід війни який дає необхідну довіру, щоб обговорювати почуття та досвід. Якщо ж чоловік або жінка в тилу не залучені до потреб та досвіду війни, або навіть перебувають за межами країни — ситуація ускладнюється."
Щоб захистити себе від війни, люди намагаються позбутися страху, як і багатьох інших емоцій.
Популярні новини зараз
Показати ще
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Прояви ніжності, емпатії заблоковані. На це накладається досвід війни, який складно описати, і родина може стати тими, хто зовні цього досвіду. Їх від нього бережуть, вони не можуть його осягнути та зрозуміти, з’являється почуття віддалення, відчуження військового від близьких"
Федорець додав, що стає все більш важливим будувати стосунки з товаришами по службі, які все розуміють і яким можна довірити своє життя.
"Я завжди кажу подружжю, що з війни до них повертається інша людина, з якою треба знайомитись наново. В цілому це буде для багатьох важких досвід. Після війни нас, ймовірніше за все, очікує хвиля розлучень"
Нагадаємо, нові податкові правила в Україні, скільки українці втратять.
Мешканці села заробляють на відходах- детальніше на Знай.ua.
Раніше ми повідомляли, кордон відкриють але не для всіх.