Відмова від поділу на класи напруги електроенергії може серйозно зашкодити українській промисловості та навіть призвести до банкрутства деяких компаній. Так вважає Олександр Трохимець, віце-президент із питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.
Трохимець пояснює, що в Україні існують різні класи споживачів електроенергії залежно від напруги:
- Якщо підприємство отримує електроенергію з напругою 27,5 кВ або вищою, воно належить до першого класу.
- Якщо напруга нижча, це другий клас.
Різниця у тарифах для цих класів може досягати 5-6 разів.
Ці тарифи не пов'язані з ціною електроенергії, а є платою за транспортування електрики. Різниця у тарифах пояснюється законами фізики.
Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною
У ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація
Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Українцям пропонують нову фінансову допомогу: гроші виплатять одразу
Доставка електроенергії на високих напругах (наприклад, 35 або 110 кВ) має менші втрати та більш короткий шлях. У той час як електроенергія на низькій напрузі (10 або 0,4 кВ) втрачається більше через довгий шлях і меншу напругу.
Споживачі першого класу – це зазвичай великі промислові підприємства, які залежать від стабільних і передбачуваних ціни електроенергію.
"Очевидно, що від ініціативи то Міненерго, то НКРЕКУ постраждають вони. Деякі точно збанкрутують. Тому що, якщо після підвищення тарифу, витрати на виробництво зростуть на десятки або сотні мільйонів – то запасу міцності у таких підприємств не буде", – заявив Трохимець.
Він попереджає, що такі зміни можуть бути катастрофічними для української промисловості та закликає до обережності при ухваленні рішень.
Читайте також, глава "Укренерго" Кудрицький може втратити свою посаду: "Кинув українців перед тяжкою зимою"
Раніше стало відомо про те, що киянам допоможуть підготуватися до зими: скільки грошей дадуть
Крім того, Знай.ua повідомляв, ціна за світло злетить вчетверо: скільки доведеться заплатити за електроенергію під час блекаутів.