Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оновила список найбільш небезпечних вірусів, грибків і бактерій, які можуть спричинити пандемію. У цьому списку, що включає понад 30 патогенів, згадуються вірус грипу А, вірус денге та віруси мавпячої віспи.
Вибір патогенів ґрунтувався на їх потенційній загрозі для глобального здоров'я, з урахуванням таких критеріїв, як висока заразність, вірулентність та обмежений доступ до вакцин і методів лікування. Цей список, як очікується, буде оновлюватися в майбутньому з урахуванням глобальних змін, таких як зміна клімату, урбанізація та міжнародні подорожі.
Хоча багато з цих патогенів поширені в певних регіонах, вони мають потенціал для глобального поширення. Список допоможе в розробці методів лікування, вакцин і діагностики.
Після спалаху 2022 року до списку додали вірус мавпячої віспи, а натуральна віспа залишилася в списку через потенційне використання як біологічної зброї. У списку також віруси грипу А, такі як підтип H5, що викликав спалах серед великої рогатої худоби в США.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Серед нових бактерій - штами, що викликають холеру, чуму, дизентерію, діарею та пневмонію. Два віруси, які передаються від гризунів до людей, також потрапили в список через підвищений ризик передачі, пов'язаний зі зміною клімату та урбанізацією.
Вірус Ніпах, що переноситься летючими мишами, залишився в списку через його високу смертність і легкість передачі від тварин.
Нагадаємо, у світі новий "коронавірус" - хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики
Раніше ми писали про те, що потрібно знати про правець і чому ця бактерія особливо небезпечна влітку
Вам буде цікаво дізнатися розквіт холери та ботулізму: як захиститися при постійних відключеннях світла