В Україні збираються серйозно зайнятися створенням електронної системи правосуддя – це проект, який обіцяє зробити суди більш цифровими та сучасними. Щоб нарешті його реалізувати, залучили міжнародних експертів, яких сплатять закордонні партнери.
Ці фахівці розбиратимуться, які процеси потрібно покращити, як організувати роботу судів в онлайн-форматі та які нові правила вигадати.
Вони розроблять план, за яким документи скануватимуться, а дані перевірятимуться. Все це має призвести до того, що справи в судах розглядатимуться швидше та простіше, повідомляє Судово-юридична газета.
Ця система мала запрацювати ще у 2018 році, але поки що вона працює лише частково: можна подати документи до суду через Інтернет та брати участь у засіданнях з відеозв'язку. Але повної цифровізації судів, де всі процеси відбуваються автоматично та справи розподіляються централізовано, так і не сталося.
Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно
Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК
Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone
У ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація
Наразі активно шукають людей для цього проекту. Наприклад, потрібен Product Owner – людина, яка відповідатиме за координацію проекту, спілкуватиметься з усіма зацікавленими сторонами та стежитиме за розробкою технічних документів та впровадженням нововведень.
Також потрібний спеціаліст з інформаційної безпеки. Його завдання – захищати систему від кібератак, перевіряти безпеку даних та розробляти заходи щодо захисту інформації.
Крім того, шукають бізнес-аналітика, який вивчатиме, як зараз працює система судочинства, та пропонуватиме покращення, щоб усі процеси стали простішими та ефективнішими.
У результаті команда експертів займеться всіма важливими завданнями, пов'язаними зі створенням електронної судової системи в Україні, і допоможе впровадити цю новацію, зробивши правосуддя більш доступним та сучасним.
Нагадаємо, у країнських чиновників підвищили зарплати: у чиїх кишенях більше, ніж у бюджеті суспільства
Раніше ми писали про те, що борг за ЖКП вже тягне до суду: як діяти і чи можна не платити
Крім того, Знай.ua повідомляв, убив тещу і навіть у в'язницю не сів: одна "особливість" врятувала чоловіка та його шлюб