З 1 вересня 2027 року українські старшокласники отримають можливість обирати свій навчальний шлях у рамках реформи профільної середньої освіти.
Це нововведення торкнеться академічних ліцеїв (10–12 класи), закладів професійно-технічної освіти, а також фахової передвищої та спеціалізованої освіти.
Учні зможуть обирати профіль, який найбільше відповідає їхнім інтересам і майбутнім планам. Доступні профілі включатимуть математичний, STEM (Science, Technology, Engineering, Math), IT, мовно-літературний та інші.
З 10 до 12 класу кількість годин для вивчення вибіркових курсів зростатиме. Це дозволить учням більше часу присвячувати предметам, які їх цікавлять і потрібні для обраного профілю.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
У 10 класі буде найбільша кількість годин на обов’язкові предмети, оскільки цей рік є адаптаційним. Після нього учні зможуть змінити профіль навчання без втрат в освітньому процесі.
Учні матимуть змогу обирати як профільні, так і позапрофільні курси. Це дозволить отримати більш всебічну освіту і розширити свої знання в різних сферах.
Години для предметів за вибором можна буде перерозподілити на обов’язкові предмети за обраним профілем. Проте, додавати їх до загальнообов’язкових предметів буде неможливо.
Школярів будуть ділити на класи та групи для вивчення окремих предметів, курсів та модулів в залежності від їхнього вибору. Це дозволить забезпечити більш індивідуальний підхід до кожного учня.
Для класів з навчанням мовою корінного народу або національної меншини створять окремі варіанти базового навчального плану.
Уявімо, що учень обрав мовно-літературний профіль. Щосеместру він буде вивчати по 4 курси в межах цього профілю, такі як есеїстика, література певних періодів, ділова англійська мова. Водночас, він може обрати ще 4 курси поза профілем, наприклад, природничі дисципліни, мистецтво або спецкурси ІТ – залежно від пропозицій закладу освіти.
Нагадаємо, Без черг і зайвих аналізів: українські діти проходитимуть шкільні медогляди за новими правилами
Раніше ми розповідали: Від рюкзака до ланчбокса: що необхідно купити українцям перед початком навчального року
Також, Школярів в Україні навчатимуть щастю — вже в вересні з’явиться новий предмет