Питання мобілізації продовжує бути надзвичайно актуальним. Законодавство нашої країни чітко регламентує процес призову на військову службу, визначаючи як загальні правила, і деякі винятки.
Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", заклику підлягають усі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак важливо розуміти, що існують певні категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову або взагалі не підлягають мобілізації.
Одним із найпоширеніших випадків є ситуація зі студентами денної форми навчання.
Якщо молода людина отримує свою першу вищу освіту або навчається на вищому рівні освіти, ніж попередня, вона має право на відстрочку від призову. Це становище дозволяє молоді продовжувати навчання без перерви на військову службу.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Для кращого розуміння ситуації з військовим обліком адвокат Андрій Межирицький пояснює, що українське законодавство передбачає три види військового обліку: призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Зокрема, якщо особа має приписне посвідчення, то її мобілізувати не можуть, без її власної згоди (до досягнення 25-річного віку).
З іншого боку, якщо людина визнана непридатною до служби у мирний час і має тимчасове посвідчення військовозобов'язаного або взагалі не має військово-облікового документа, вона може підлягати мобілізації.
Нагадаємо, з лікарями зустрічатиметеся частіше — у порядку проходження ВЛК відбулися важливі зміни
Як повідомляв "Знай.ua", зберуть досьє на кожного: що ТЦК дізнається про українців
Знай.ua писав, "це не чутки, робиться кошмар": юрист розповів, хто і як затримує бронь від мобілізації