В Україні готуються зміни до законодавства, які можуть відчутно вдарити по кишені багатьох водіїв. Верховна Рада розглядає нові штрафи, які мають на меті зробити дороги безпечнішими і прозорішими для усіх учасників руху. Що ж саме пропонують депутати і як це вплине на українських автомобілістів?

Однією з головних новацій є боротьба з фальсифікацією пробігу вживаних автомобілів. Законопроєкт №10216 передбачає штрафи для тих, хто підробляє дані про пробіг з метою вигідного продажу автомобіля. Якщо закон буде прийнятий, порушникам доведеться заплатити від 8500 до 17000 гривень.

Автомобіліст, фото Pexels

Ця ініціатива спрямована на захист покупців від обману та забезпечення прозорості на ринку вживаних автомобілів. За словами авторів законопроєкту, проблема фальсифікації пробігу досить поширена, що створює ризики для покупців і підриває довіру до ринку в цілому.

Ще одне нововведення стосується водіїв, які використовують обладнання, що збільшує рівень шуму їхніх транспортних засобів. Особливо це стосується мотоциклістів, які часто "грішать" занадто гучними двигунами. Законопроєкт №9564 передбачає штраф у розмірі 17000 гривень за перевищення допустимого рівня шуму, а за повторне порушення штраф може зрости до 34000 гривень.

Популярні новини зараз

Гроші змусять повернути державі: українців попередили

За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші

Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Показати ще

Ця ініціатива викликана численними скаргами громадян на порушення тиші і спокою, особливо в нічний час. Гучні транспортні засоби не лише заважають відпочивати, але й викликають невдоволення у суспільстві.

Автомобільний дрифт, скріншот: YouTube

Прийняття цих законів може суттєво змінити ситуацію на дорогах України. По-перше, водії будуть змушені більш відповідально ставитися до продажу вживаних авто, намагаючись уникнути фальсифікацій. По-друге, гучні мотоцикли та автомобілі, які часто порушують тишу, стануть рідкістю.

Втім, такі заходи також можуть викликати певні труднощі. Наприклад, виявлення фальсифікацій пробігу потребує додаткових ресурсів і технічних засобів, а контроль за рівнем шуму вимагає постійного моніторингу.

Нагадаємо, На українських автомобілістів чекають приємні зміни: яку страховку платитимуть після ДТП

Раніше ми розповідали, що Українців масово позбавлятимуть водійських прав – нові обмеження торкнуться кожного третього

Також, У Києві евакуатори "крадуть" автівки поранених бійців за мовчазної згоди Кличка: воїни хочуть у гості до сумнівних фірм-прокладок