У Києві зафіксували випадок захворювання на ботулізм. Мешканець, ймовірно, заразився після вживання в’яленої риби, яку купив у кіоску. За даними Держспоживслужби Києва, про цей випадок повідомили спеціалісти Київського міського центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.
"Спори ботулізму можуть виживати в навколишнім середовищі десятки років. Вони потрапляють у кишківник людини, якщо риба не зазнала відповідної обробки. Бактерії ботулізму за відсутності кисню починають виділяти небезпечні для людського організму токсини. Цей токсин діє на нервову систему й викликає параліч", — наголосив Лапій.
Лікар-інфекціоніст Федір Лапій розповів в ефірі "Київ24", що спори ботулізму можуть виживати десятки років у навколишньому середовищі.
Симптоми ботулізму включають: проблеми з зором (двоїться в очах), утруднене ковтання, закрепи, і сухість у роті.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Ботулізм - рідкісне, але смертельно небезпечне захворювання. Найчастіше його причиною стають консервації: гриби, овочі, фрукти, риба та м'ясо. Важливо правильно готувати домашні консерви: мити продукти, щоб не залишалася земля, і стерилізувати посуд.
При підозрі на ботулізм потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки ботулотоксин блокує нервові імпульси, і людина не зможе дихати. Якщо в консервах виявився дивний смак, а за кілька годин виникли проблеми з контролем тіла - терміново викликайте "швидку".
Нагадаємо, гепатити та холера: очільник МОЗ закликав українців до обережності
Раніше ми писали про те, що магазинний тунець із ботулізмом: в Україні зафіксували небезпечне захворювання
Вам буде цікаво дізнатися небезпечна японська страва: яку загрозу становлять суші для людського здоров'я