У Верховній Раді активно обговорюють, як змінити роботу територіальних центрів комплектування, щоб зробити їх ефективнішими в умовах війни. Голова Комітету з нацбезпеки, оборони і розвідки Олександр Завітневич поділився основними ідеями в інтерв'ю виданню BBC Україна.

Завітневич окреслив два основні варіанти реформування ТЦК:

  • Передати ТЦК Міністерству оборони. Такий крок дозволить краще координувати роботу ТЦК з іншими військовими структурами. Це може підвищити ефективність та швидкість мобілізації.
  • Зробити ТЦК цивільними установами. Цей варіант передбачає, що ТЦК будуть працювати під управлінням цивільних служб. Але цей підхід ще потрібно детально обговорити та протестувати, щоб зрозуміти, чи він зможе працювати в умовах українських реалій.

    Вручення повістки, скріншот: YouTube

"Створення рекрутингових центрів і збільшення їх кількості вже є частиною реформи", - зазначив Завітневич. Але він також підкреслив, що різкі рухи під час повномасштабного вторгнення можуть бути недоречними. Важливо знайти баланс між необхідністю змін і стабільністю системи.

Завітневич наголосив на важливості відкритого обговорення всіх пропозицій. Треба чесно визнати, які з них можуть спрацювати, а які – ні. Це стосується як ідеї підпорядкування ТЦК Міністерству оборони, так і перетворення їх на цивільні установи.

Популярні новини зараз

ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати

Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати

Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон

В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла

Показати ще

"Це треба все обговорювати й чесно визнавати, що запрацює, а що – ні", - резюмував він.

Нагадаємо, Владу закликають змінити роботу ТЦК: без цього мобілізацію не покращити

Раніше ми розповідали, що Винагороду за ухилянтів не отримаєте: українцям зробили важливе оголошення

Також, Нові правила військового обліку: як вони вплинуть на українців