З початком війни в Україні кількість шахраїв не зменшилась, а навпаки збільшилась у рази. Банки намагаються спростити життя українцям та намагаються надавати майже всі послуги дистанційно, online.
Однак цим користуються шахраї, адже більшість охочих нажитися на чужому горі саме в інтернет-просторі.
Так, зараз у Telegram збільшилася кількість фейкових чат-ботів українських банків.
Як уберегтися від аферистів, які прагнуть виманити ваші кошти, розповіла заступник директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА Олесю Данильченко.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Експерт розповіла, що в Telegram все частіше зустрічаються чат-боти, які створюють шахраї, щоб отримати дані ваших банківських карток і зробити ваші гаманці порожніми.
Данильченко говорить про те, що потрібно уважно перевіряти, чи ви зайшли на офіційний чат-бот фінустанови.
"Треба переглядати, чи є там синя галочка, хоча зловмисники навіть навчилися її малювати. Рекомендую: якщо ви раніше не користувалися банківськими чат-ботами, якщо не можете розрізнити, не впевнені в цьому, то краще скористатися будь-якими іншими варіантами сервісів. Наприклад , можна зайти до інтернет-банкінгу”, – дала рекомендації Олеся Данильченко.
Незважаючи на те, що в Telegram таких аферистів блокують, цей процес може зайняти певний період, за який аферисти встигнуть набити свої кишені.
"Тому навіть якщо шахраїв вже викрили і банк подав заявку на блокування, фейкові чат-боти продовжують існувати ще кілька днів", - зазначає експерт.
Нагадаємо, що передзвонюєте на пропущені дзвінки - залишитеся без грошей: українцям розповіли про небезпеку .
Раніше ми повідомляли, що номер заблокований, кредит оформлений: майстерні шахраї набрали грошей на чоловіка, який нічого не підозрював.