Верховна Рада України 11 квітня 2024 року ухвалила законопроект про посилення мобілізації, Володимир Зеленський підписав його 16 числа, у вівторок.
Ухвалення цього документа стало вкрай необхідним кроком, про що зазначив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Хортиця" генерал-лейтенант Юрій Содоль. За його словами, ЗСУ змушені тримати оборону з останніх сил, при цьому чисельність окупаційних військ переважає їх у 7-10 разів.
У деяких підрозділах ЗСУ залишилося лише по 2-4 особи, тоді як за статутами їх має бути 8-10.
Проте документ, який потрапив до сесійної зали, зазнав певних змін. Зокрема, з нього було вилучено норму про демобілізацію військовослужбовців, які провели на фронті 36 місяців під час воєнного стану. Ініціатором став головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Настрою чинних військових за цим рішенням парламентського комітету та Міноборони виявилися неоднозначними. Одні говорять про повну демотивацію та несправедливість, інші визнають, що в нинішніх умовах російської агресії, що росте, проведення повноцінної демобілізації просто неможливе.
Зокрема, військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнездилов висловив побоювання, що без упорядкування процесу демобілізації кількість випадків самовільного звільнення з частин зросте в рази.
Нагадаємо, Зеленський підписав закон про мобілізацію
Як повідомляв "Знай.ua", військком наплював на бронювання: чоловіка мобілізували, незважаючи на папери
Знай.ua писав, після втрати кінцівок не зможуть отримати інвалідність: як новий закон про мобілізацію вплине на українців