Мобілізація військовозобов'язаних в Україні викликає серйозну увагу. За словами заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи Романа Боднара, кожен громадянин віком від 18 до 60 років має бути зареєстрований на військовий облік.
Ті, хто ухиляється від цього обов'язку та відмовляється надати оновлені дані, можуть бути примусово доставлені до ТЦК.
Боднар каже, що в Івано-Франківській області вже розпочав роботу реєстр військовозобов'язаних під назвою "Оберіг", до якого внесено дані близько 90% громадян.
Ці дані збираються з різних джерел, але доступ до реєстру обмежений та доступний лише співробітникам ТЦК та Прикордонної служби.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Особи, які потрапляють до реєстру "Оберіг", вважаються такими, що перебувають у розшуку, якщо вони не є на порядку денному або не надали законних даних.
Такі громадяни можуть бути зупинені на вулиці та примусово доставлені до ТЦК. За рік до реєстру було додано ще три тисячі осіб, їхня загальна кількість досягла 36 тисяч.
Боднар також зазначив, що можливі неприємні ситуації, коли людина має право на відстрочку від призову, але не надала необхідних даних у ТЦК.
Наприклад, така людина може зіткнутися з проблемами при виїзді за кордон, коли їй можуть відмовити у проходженні через статус "у розшуку". Це може стати причиною для відправлення його до ТЦК для уточнення даних.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що після повістки не обов'язково відразу воювати: українцям розповіли про нюанс у ТЦК
Крім того, ми повідомляли, що боротимуться роботи: в Україні запропонували провести технологічну мобілізацію