Думки ж українців розділилися
Сьогоднішнє пленарне засідання Парламенту розпочалося з офіційного входження народного депутата Василя Вірастюка до складу депутатської фракції "Слуга Народу". Як пройшла церемонія, хто став сусідом відомого спортсмена-політика по лаві в сесійній залі, а також про найближче коло друзів "під куполом" Верховної Ради та реакцію українців дізнавалися Знай.ua.
Без пафосу: поло з орнаментом, оплески і вітання Разумкова
Урочисту промову зачитав Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
"Згідно з поданою заявою та відповідно до ч. 3 ст. 60 Регламенту ВРУ, повідомляю про входження Вірастюка Василя Ярославовича до складу депутатської фракції політичної партії "Слуга Народу". Вітаю!", - повідомив Руслан Стефанчук.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Як і у день складання присяги, Василь Вірастюк був одягнений у білу футболку поло молочного кольору з орнаментом та чорних джинсах.
І, на відміну від офіційного "посвячення" в народні депутати, цього разу обійшлося без криків "Ганьба!".
Колеги по сесійній залі вітали його бурхливими оплесками – дехто навіть стоячи.
Слова вітання висловив і Голова Парламенту Дмитро Разумков.
Офіційна сторінка нардепа-Вірастюка на сайті Верховної Ради теж вже встигла з'явитися.
Та от тільки, станом на 13.00 17 червня, інформації там поки вкрай замало – зокрема, навіть не додані жодні контактні дані, як це має бути.
Низка підрозділів – будь то "Депутатські запити" чи "Законотворча діяльність" – поки теж пусті.
Друзі у Фейсбуці та по кріслу: "Отака …, малята"
Буквально з першого ж дня в Раді у володаря титулів "Найсильніша людина України" і "Найсильніша людина світу", а з цього тижня ще й парламентаря Василя Вірастюка, з'явилося коло підтримки серед нардепів.
Це, переважно, колеги по фракції "Слуга Народу". Щирі пости із привітаннями та радісними селфі з відомим спортсменом-політиком одразу ж з'явилися у соцмережах.
Найсаркастичнішим став пост члена Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитра Соломчука.
"Отака…. малята. Маю доброго сусіда під куполом. Скригочуть чорти та москалі)", - написав у день "посвячення" Вірастюка в нардепи.
"Перемогою у вкрай важкому челенджі" цю подію назвав народний депутат Ігор Кривошеєв – голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Монголією.
Свою радість "без жодних мір" за Василя Вірастюка висловив у Фейсбуці і один з наймолодших народних обранців 25-річний Святослав Юраш – секретар групи з міжпарламентських зв'язків з США. Він же є і головою підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном.
До речі, Святослав Юраш був поруч і під час сьогоднішньої церемонії.
Сусідом по лаві нардепа-силача став також 36-річний український підприємець, спеціаліст з ІТ-технологій, голова підкомітету розвитку цифрових прав та компетентностей Ігор Васильєв.
Поруч із Василем Вірастюком сидить також і Михайло Радуцький – голова Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Реакція українців: від привітань до негайних перевиборів
Українці теж жваво відреагували на появу відомого спортсмена в залі Парламенту.
Десятки коментарів можна побачити на офіційній сторінці Василя Вірастюка у Фейсбуці.
Більшість з них надсилають слова привітання та бажання побачити від новоспеченого нардепа рішучі дії у вирішенні нагальних для народу питань.
А дехто просить "врозумити" народного депутата від ОПЗЖ Іллю Киву, скандальний захист дисертації якого й досі жваво обговорюють і в суспільстві, і самі нардепи.
Втім, не обійшлося і без критики. Деякі мешканці областей Західної України все ще намагаються відстояти перемогу опонента Василя Вірастюка на окрузі № 87 в Івано-Франківській області – Олександра Шевченка.
А дехто навіть пропонує ініціювати офіційні перевибори, поставивши по 20 наглядачів від цих двох кандидатів.
Тож про подальший розвиток подій в Верховній Раді читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua повідомляв, що нові зарплати членів Нацради здійняли бурю в Парламенті: "По 500 тисяч – щомісяця!".