З 1 березня українським пенсіонерам проіндексують виплати на 11 відсотків. Це означатиме, що у середньому пенсія зросте на 308 гривень, однак торкнеться надбавка не всіх.
Рішення про проведення індексації пенсій було затверджено постановою Кабінету Міністрів України „Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році” ще 22 лютого.
За підрахунками уряду, пенсії підвищаться приблизно у 8 мільйонів осіб. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн, а у середньому пенсіонери отримають на 308 гривень більше. Також підвищується мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).
При цьому індексація не торкнеться:
• тих, хто отримує пенсію з 2021 роки;
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
• військових пенсіонерів;
• тих, хто отримує соціальну пенсію (без необхідного стажу);
• тих, хто отримує пенсію держслужбовця.
"Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11 %, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5 %+17%) /2)", — уточнили порядок індексації в уряді.
Раніше ми повідомляли, кому з українців можуть перерахувати пенсії, названі категорії осіб.
Також "Знай.uа" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до Євро, "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності