Офіцер Збройних сил України Олег Ткаченко, який у 2014-му проходив службу у Криму розповів, як 7 років тому розпочалася незаконна окупація півострова.
Про це пише пресслужба Операції Об'єднаних сил на офіційній сторінці у соцмережі Фейсбук.
"Нещодавно Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації Криму Росією. Минуло вже 7 років з того моменту, як «ввічливі люди» почали блокувати військові частини ЗСУ, що розташовувалися на півострові, та виставляти українським військовим ультиматуми.", - йдеться у повідомленні.
Олег Ткаченко проходить службу в морській піхоті. Свій перший контракт із ЗСУ він підписав наприкінці квітня 2013-го, за рік після того, як відслужив строкову. Тоді чоловік служив у гірсько-піхотному батальйоні окремої бригади берегової оборони в містечку Перевальне неподалік Сімферополя.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
За його словами, попри регулярну підготовку українських військових ніхто навіть не міг уявити, що саме з таким ворогом як Росія, їм незабаром доведеться зустрітися в реальному житті.
"На момент окупації Криму російськими військами наприкінці лютого 2014 року нас, контрактників, підняли по команді "тривога". Ми привели до бойової готовності техніку, отримали зброю, та за наказом керівництва вибули до місця розташування підрозділу. Близько 5 години ранку нам надійшла команда не покидати будівлю, адже територію військової частини було очеплено озброєними особами у повному спорядженні, на формі яких не було жодних розпізнавальних знаків.", - згадує він.
За його словами, блокування містечка тривало близько трьох тижнів. Росіяни зробили кілька невдалих спроб взяти частину під контроль штурмом. Протягом усього цього часу українські військові обороняли територію та чекали чітких команд з Києва. Небайдужі жителі приносили їжу та поповнювали запаси води. Проте, були й особи зомбовані російською пропагандою та перспективою "русского мира".
"На початку березня російські військові все ж таки потрапили на територію частини. За наказом командира батальйону, в якому проходив службу Олег, зброю було передано до кімнати зберігання зброї. Тоді ж, під час шикування, керівництво бригади запропонувало зробити вибір щодо подальшого проходження служби – або повернутися на материкову частину України, або залишитися в Криму під прапором країни-агресора… Більша частина побратимів Олега обрала службу в ЗСУ, і не в останню чергу тому, що прикладом послужив командир.", - йдеться у повідомленні.
Проте були й такі, в основному корінні кримчани, які не захотіли мати з російською армією нічого спільного та просто звільнилися. Тоді покидали Крим організовано автобусами або особистим транспортом. На адмінмежі з материковою частиною вже стояли російські прикордонники. Вони прискіпливо, намагаючись принизити українських військових, які не зрадили присязі, влаштували особистий огляд та "ревізію" речей.
"Частину техніки та озброєння залишили на півострові – росіяни чинили опір під час спроб вивести її та всіляко пошкоджували. Забрати вдалося лише те, що окупанти визнали непотрібним для них. В Миколаївській області, куди українські військові прибули з Криму, почались активні навчання та підготовка до можливих бойових дій. В червні 2014 року Олег разом з побратимами вибули до зони АТО. У складі батальйону чоловік пройшов через бойові дії на сході України та нещодавно отримав первинне офіцерське звання…", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, безстрашний медик наполіг, щоб його зі спокійної лікарні взяли на передову: "Десятки врятованих життів". Бойовий медик Володимир служить в одній з механізованих бригад
Як повідомляв портал "Знай.ua", морпіхи поділилися найціннішим з людьми, які гостро потребували допомоги: "Дійсно, врятував чиєсь життя". Про це повідомляє пресслужба Операції об'єднаних сил
Також "Знай.ua" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до євро: "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності