Відновне правосуддя для неповнолітніх - це коли за помилку не карають, а допомагають її виправити.
В Україні реалізується проєкт "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення". Основною метою відновного правосуддя є створення умов для примирення потерпілого і правопорушника, а також усунення наслідків правопорушення.
Пілотний проєк стартував у 2019 році у шести областях. Він довів свою ефективність, і тепер його поширили на всю Україну.
Однією з учасниць пілотного проєкту стала дівчинка з Миколаївщини Олена (ім'я змінене). Про неї розповіли медіатори проєкту.
"Дівчина, назвемо її Олена, переселенка зі Сходу України, родина якої опинилася в складних життєвих умовах. Власного житла не мають, відтак доводиться винаймати квартиру. Ще й батько дівчинки зловживав алкогольними напоями і одного дня не знайшов нічого кращого, як забрати та продати мобільний телефон доньки, щоб купити чергову пляшку. Враховуючи, що в сім’ї працювала лише мама, а окрім Олени в родині є ще одна дитина і бабуся-пенсіонерка, розраховувати на придбання нового ґаджету не доводилось. Але, звісно ж, дівчинці хотілося бути як всі. І коли Олена побачила мобільний телефон, який залишила без нагляду інша неповнолітня, вона не змогла впоратися зі спокусою та привласнила собі цей телефон", - розповіли медіатори.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти