Українка придбала меблі на суму близько 8 тисяч гривень, але її змусили виплатити набагато більше через прострочений кредит.
"Маєте нагальну потребу у придбанні певного товару чи оплатити послугу, проте бракує коштів? Споживчі кредити сьогодні набули популярності серед українців, адже дають можливість придбати товар чи послугу відразу, а розрахуватись – згодом. Проте, слід пам’ятати, що жодна банківська установа – не є благодійною організацією і потрібно буде повертати вчасно та у повному обсязі не лише тіло кредиту, але й відсотки. Якщо ж у Вас сталися непередбачувані обставини і гасити борг стало проблематично – це може спричинити серйозні проблеми з кредитором. Саме про це наша наступна історія.", - йдеться у повідомленні.
Як розповіли у Координаційному центрі, пані Оксана придбала меблі у кредит на суму близько 8 тисяч гривень. Згідно з кредитним договором вона повинна була впродовж трьох років щомісячно віддавати позику. Однак розрахуватись з банком вона не змогла. У результаті банк подав на неї до суду з вимогою стягнути з боржниці ще й відсотки та пеню на загальну суму 49 тисяч 125 гривень. Позов було задоволено частково - з жінки стягнули 33 тисячі 813 гривень.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
А через деякий час банк знову звернувся до суду стосовно того ж кредиту, з вимогою стягнути з позичальниці вже 53 тисячі 368 гривень. Тоді ж пані Оксана звернулася до Володимирецького бюро правової допомоги.
На заочному судовому засіданні суд прийняв рішення повністю задовольнити позов банку. Адвокат Оксана Полюхович подала до суду заяву про перегляд попереднього рішення, яка до заяви додала доказ - рішення суду, яке ним не було враховано при ухваленні рішення. І це стало вирішальним.
"З рішення витікає, що заборгованість за відсотками та пенею, за тим самим кредитним договором вже стягнута на користь банку, а тому повторне стягнення кредиту всупереч положенням статті 61 Конституції України призведе до подвійного стягнення заборгованості за одним і тим же зобов`язанням. За таких обставин в цій частині позовні вимоги є необґрунтованими.", - йдеться у повідомленні.
У Координаційному центрі нагадали, що статтею 1050 ЦК України передбачено, що якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу.
"За змістом ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, мінімальна зарплата у країнах ЄС: на скільки українці відстають від Болгарії, Угорщини, Румунії. Cвіжі дані стосовно мінімальних зарплат
Як повідомляв портал "Знай.ua", зросли штрафи за порушення ПДР: за що водіїв каратимуть найбільш суворо. Посилено відповідальності за окремі правопорушення
Також "Знай.ua" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до євро: "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності