Офіційний лист направлено також до Разумкова та Шмигаля

Не встиг вщухнути скандал із проникненням "рускава міра" до підручників з історії України та призначенням міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, як з'явилася не менш гучна новина. Професори і доктора наук з усієї України, збентежені станом сучасної освіти і науки, офіційно звернулися до Володимира Зеленського, Дмитра Разумкова і премєр-міністра Дениса Шмигаля. І мова йде на тільки про корупційну складову. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода

Плагіат і "зелена вулиця" для корупції

У зверненні йдеться про "узаконений плагіат" і "кишенькові комісії", які вже практично стали нормою сьогодення.

"Роками на державному рівні прикривається, а не викорінюється так званий "узаконений плагіат" цілої низки "дослідників", які тривалий час перебувають або затверджуються нині на високих посадах не лише в науці, освіті, а й у державному управлінні. Натомість, створювані формально "кишенькові комісії" стабільно "не вбачають" чи "не виявляють" явних порушень. Зате, це системно виявляють і неспростовно підтверджують незалежні експерти та доброчесні дослідники", - зазначає доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик.

Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Також серед головних проблем, які просто "закатують в асфальт" найголовніші принципи освіти, автори звернення відзначають корупцію, свідоме витіснення з інформаційного простору видань українознавчої тематики і аморальну практику підготовки дисертацій.

Звернення освітян і науковців - скріншот

"Такої міри деградації університетської освіти, такого цинізму, непорядності, невігластва керівництва на її вершках, такої вертикалі угодовства, гнучкошиєнства, продажності, непатріотизму, непрофесіоналізму, які подекуди ще залишаються досі не було. Не було і такого підкреслено упослідженого ставлення держави до особливо важливих, за умов не оголошеної російсько-української війни, українознавчих складових гуманітарної науки, що формують національну свідомість, духовний стрижень українців", - зазначають автори листа.

Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода

Підписантами звернення стали близько 20 професорів і докторів різних галузей наук з різних міст України. Це – Львів, Черкаси, Миколаїв, Житомир, Чернігів, Київ та ін.

Звернення освітян і науковців - скріншот

Лист – вже на першій шпальті всеукраїнського видання

За словами авторів звернення, кричущий стан сучасної освіти напряму впливає і на "європейську міграцію" молоді.

"За такої системи багато університетів продовжують практично штампувати дипломи, не підтверджені ні знаннями, ні реальними компетентностями. Носії таких дипломів – розчаровані українськими реаліями молоді й амбітні українці – усе більше поповнюють армію заробітчан на європейських та заокеанських шляхах. За такого стану національної освіти все більше українських абітурієнтів, батьки яких мають статки, виїздять на навчання за кордон", - підкреслює доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик.

Днями офіційний лист-звернення був опублікований і на сторінках Всеукраїнського культурологічного тижневика "Слово просвіти".

Звернення освітян і науковців - скріншот

Автори звернення закликають:

1. У якомога коротші терміни внести цю проблематику до сесійної зали Верховної Ради і провести там парламентські слухання із залученням небайдужих та обізнаних у зазначених питаннях діячів науки, освіти, культури, політиків, державотворців, представників громадських організацій.

2. За результатами таких слухань слід вжити рішучих і конкретних, а не традиційно декларативних заходів з виведення української науки й освіти з глибокої кризи, в якій вони нині опинилися.

Верховна Рада - фото ВРУ

Чи відреагують на звернення освітян і науковців в Офісі президента, Кабміні та Парламенті, читайте на порталі Знай.ua.