Розмір штрафу доходить до 51 тисячі
Сьогоднішнє затвердження Верховною Радою нового "штрафного" Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху стало найгучнішою подією дня. Як зазначено в положеннях документу, даний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тож водії не тільки вже мають бути "підкованими" у прийнятих змінах та переліку покарань, а й знати список повноважень поліцейських під час перевірки. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Штрафи від 17 до 51 тисячі та "принцип накопичення"
Рішенням Парламенту був затверджений новий перелік покарань за водіння у нетверезому стані. А саме:
- За перше порушення штраф складе 17 тис грн з позбавленням водійських прав на 1 рік.
- За повторне порушення штраф становитиме 34 тис грн та позбавлення прав на 3 роки.
- Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, йому загрожуватиме штраф у розмірі 51 тис грн з позбавленням права на водіння на 10 років з конфіскацією транспортного засобу.
Важливо знати про діючий "принцип накопичення".
При вчиненні нового адмінправопорушення до закінчення строку дії стягнення за "алко/нарко"-порушення, до невідбутої частини додається нове стягнення.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"При цьому, загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений ч.2 ст 30", - йдеться в положеннях документа.
А за відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння можуть оштрафувати на 40 800 грн.
Увага, перевірка: які права має поліцейський?
Поверхнева перевірка речі та/або транспортного засобу проводиться шляхом:
-візуального огляду речі та/або транспортного засобу, у тому числі шляхом візуального огляду салону, багажного відділення (навісного багажного пристрою), причепів транспортного засобу, перевірки відповідності ідентифікаційних номерів транспортного засобу.
Поліцейський під час проведення поверхневої перевірки транспортного засобу має право вимагати:
-відкрити кришку багажника (навісний багажний пристрій), капот, двері салону, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання, причепи.
Яхти і кораблі – теж у списку
Оновлення стосуються не тільки дорожнього транспорту.
В зону розповсюдження нових штрафних санкцій і покарань потрапили також річкові, морські та маломірні судна.
За керування судном у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння або передачу керування такій особі порушнику загрожує штраф у розмірі 20 400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на 10 діб з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років.
Якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів, вона має відбуватися на підставі організаційно-розпорядчого акта керівника поліції, який оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної поліції.
Нагадаємо, у липні 2020 року законопроект № 2695 було прийнято за основу, а сьогодні, 16 лютого, кількістю у 325 голосів "за" Закон був затверджений у другому читанні.