У Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному Заповіднику розповіли про найменшу сову в Україні, яка чудово почуває себе в тамтешніх лісах.
Сичик-горобець видається милим й пухнатим, але насправді це хитрий та хижий птах, зазначають співробітники Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника.
Як зазначається, ще на початку XXI ст. у зоні відчуження сичика не зустрічали. Перша зустріч з цим птахом відбулась у Луб’янському лісництві влітку 2009 року. На той час було відомо лише 5 місць перебування птахів.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Чисельність птахів на території чорнобильської зони відчуження може сягати щонайменше 70-80 пар. Як зазначають фахівці заповідника, на відміну від багатьох видів сов, сичик полює зранку до вечірніх сутінків. А харчується він дрібними тваринами – мишоподібними гризунами та дрібними птахами.
Ця сова полює із засідок, передчасно ховаючись від стороннього ока, а гніздується в дуплах дятлів. Перед зимівлею сичики в окремих дуплах заготовляють їжу. Це зазвичай дрібні птахи та ссавці, наприклад, миші, полівки, мідиці.
Нагадаємо, котли та плити стали "жерти" вдвічі більше газу, українцям не по кишені: "Немає грошей на найнеобхідніше!". Українці скаржаться на суттєве погіршення якості газу.
Як повідомляв портал "Знай.ua", батьки просять у Зеленського скасувати ЗНО і заборонити мобільні телефони в школах. Українці просять заборонити учням користуватися мобільними телефонами.
Також "Знай.ua" писав, що українці просять про субсидії для всього населення країни: "В кого дохід, не перевищує 50 тисяч гривень". Українці просять призначити субсидії всьому населенню країни.