Фільм про хлопчика з Донбасу, який живе біля прифронтової лінії, увійшов до шкільної програми Данії.
Про це розповів асистент режисера Азад Сафаров у своєму Facebook.
Документальний фільм "Віддалений гавкіт собак" (The Distant Barking of Dogs) розповідає про 9-річного хлопчика Олега, який живе у прифронтовій зоні на Донбасі разом зі своєю бабусею. Стрічка створена за співпраці Данії, Швеції та Фінляндії. Її режисером є данський режисер Сімон Леренґ Вільмонт.
Фільм знімали два роки - з 2015 по 2017 - в селі Гнутове Донецької області. Розкриваючи тему впливу війни на дітей, творці фільму показали рік життя хлопчика і його бабусі на самій лінії розмежування на Донбасі.
За словами Сафарова, на основі цього фільму школярів у Данії будуть вчити "розумінню конфліктів, і воєн, і прав дітей".
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
"У Данії школярів 6—9 класів вчитимуть розумінню конфліктів, воєн і прав дітей на базі фільму "Віддалений гавкіт собак". Того самого фільму про 9-річного хлопця Олежку, який живе біля лінії фронту на Донбасі. Фільму, який ми знімали 2 роки разом з режисером Сімоном Леренгом Вільмонтом і який підкорив світ", - розповів асистент режисера.
На сайті Данського інституту кіно зазначається, що фільм The Distant Barking of Dogs є частиною навчального матеріалу "Війна, конфлікт і товариші", розробленого Данським інститутом кіно та ЮНІСЕФ.
За словами Сафарова, рішення внести фільм до шкільної програми Данії є важливим перш за все для України.
"Європейські діти дивитимуться цей фільм і розумітимуть, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на війні Росії проти України. Співпереживатимуть їм і ставатимуть на їхній бік", — прокоментував асистент режисера.