Проголосовано за 2 законопроекти
НАБУ, Вищий антикорупційний суд, ДБР – відсьогодні список антикорупційних держорганів поповнила ще одна структура. Це Бюро економічної безпеки України. Відповідне рішення було прийняття в ході пленарного засідання Верховної Ради. Не менш вагомим доповненням стала "модернізація" СБУ, внаслідок чого напрямки діяльності Служби буде перепрофільовано. Та українці ж поки не поспішають радіти. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
У штаті Бюро – до 4 тисяч осіб, директора призначить спецкомісія
"За" затвердження проекту Закону про Бюро економічної безпеки України № 3087-д віддали голоси 242 народних депутата.
"Кажуть, найважче – почати. Але в нашому випадку складніше за все виявилось завершити. Про створення єдиного органу з розслідування фінансових злочинів говорили більше 6 років. І ми змогли покласти підґрунтя змін до створення ефективної аналітичної моделі нового єдиного правоохоронного органу по боротьбі з економічними злочинами", - зазначає ініціатор законопроекту № 3087-д Ольга Василевська-Смаглюк.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Новостворене Бюро співпрацюватиме не тільки з органами державної влади, а й з відповідними органами інших держав, міжнародними та міжурядовими організаціями.
"Бюро економічної безпеки України є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності", - зазначено в положенні затвердженого Закону про Бюро економічної безпеки України.
Звісно ж, це вимагатиме додаткового фінансування з Держбюджету. І, судячи з кількості позицій, зазначених в положеннях прийнятого Закону, воно буде чималеньким.
Кабмін має внести відповідні зміни впродовж 3 місяців з дня набрання ним чинності.
Це:
"Пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України на поточний рік для включення до нього видатків, необхідних для утворення та діяльності Бюро економічної безпеки України, зокрема видатків для забезпечення Бюро економічної безпеки України та його територіальних управлінь адміністративними будинками, транспортними засобами, засобами зв'язку і матеріально-технічного забезпечення, спеціальною технікою оперативно-технічних підрозділів, іншим майном", - йдеться в документі.
Гранична чисельність працівників центрального апарату та територіальних управлінь Бюро економічної безпеки України становитиме не більше 4 тисяч осіб. Саме такі цифри зазначені в положеннях Закону.
Як відомо, жодна держустанова не може працювати без керівництва. Так от кандидата на посаду директора Бюро обиратиме спеціально створена комісія.
До її складу увійдуть представники, визначені особисто президентом України, ВРУ і Кабміну.
Реформа СБУ
Ще один тематичний законопроект № 3196-д був проголосований сьогодні у першому читанні.
Це – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України.
"Реформа СБУ – перше читання є! Логіка всіх цих дій дуже проста: треба нарешті покласти край втручанням силовиків в життя підприємців. Чому СБУ має займатись питаннями бізнесу? Нехай займаються питаннями державної безпеки, тим більш в країні, яка воює", - відзначає народний депутат України від політичної партії "Слуга Народу" Віталій Безгін.
Називають реформою даний законопроект і представники інших фракцій.
№ 3196-д має замінити закони України "Про Службу безпеки України" та "Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України" – саме цими законами нині регулюється діяльність СБУ.
Планується значно посилити контррозвідувальний та антитерористичний напрямки діяльності СБУ, а також розширити її повноваження щодо застосовування сил проти терористичних організацій, незаконних збройних і воєнізованих формувань, транснаціональних злочинних угруповань за межами України.
Слід відзначити, що "за" даний Проект Закону проголосувало 285 парламентарів.
Як реагують українці?
Що ж до оцінки проголосованих в Парламенті законопроектів, то 100%-ї впевненості у реальній продуктивності новоствореного Бюро та перепрофілюванні СБУ поки не відчувається. Принаймні, у соцмережах.
"Цікаво, хто очолить цю службу? Напевно, якийсь державний діяч на кшталт корупціонера Ситника. І тоді виникає питання: а нафіга ви це створили?", - пише автор одного з коментарів у Фейсбуці Анастасія Олійник.
Хоча дехто навіть припускає значне прискорення в процесі потрапляння України до складу країн НАТО.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.