У січні комітет Верховної Ради з питань правової політики дав зелене світло законопроєкту президента Зеленського, який передбачає зменшення числа українських парламентаріїв з 450 до трьохсот осіб.
Чим викликана і чому небезпечна ця ініціатива, в програмі «НеДобрий Вечір» розповідає Ігор Лесєв.
«В Україні до народних депутатів ставляться ... ну давайте прямо - без симпатії. У народній свідомості депутат - це буржуїн, який живе не за доходами. Смачно жере, солодко спить, а вся його робота - це тільки хитання по телеефірах. Багато в чому наші депутати самі відповідають такого способу. А тому, коли їх пропонують скоротити - народний поголос завжди за такі ініціативи. Але, друзі, нам потрібно з вами вміти відокремлювати емоції від функціонала», - нагадує ведучий.
Так, у Верховній Раді зібралися зовсім не полум'яні безкорисливі патріоти та не титани думки. Але парламент є парламент, і без нього сучасна демократична країна обійтися не може.
Виникає питання: наскільки є місце в парламенті для рядового громадянина - не багатія, не олігарха і не знаменитості? Зараз там таких людей дуже мало, але вони все-таки є. А якщо число нардепів скоротять, напевно в першу чергу будуть відсіяні вони.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
«Уявіть, скільки серед цих депутатів уже зараз доларових мільйонерів. А коли їх стане 300, самі подумайте, відсоток мільйонерів серед них скоротиться?», - запитує Ігор Лесєв.
Здавалося б, парламент обходиться народу дорого, і його скорочення допомогло б заощадити. Але насправді на 2021 рік на утримання Верховної Ради в бюджет закладено 2,5 мільярда гривень. А одна тільки премія одного тільки глави Наглядової ради «Нафтогазу» Андрія Коболєва склала сімсот мільйонів народних гривень. Всього чотири такі премії покрили б річні витрати й на депутатів, і на весь штат Верховної Ради. При цьому Коболєв навіть в «Нафтогазі» такий далеко не один, але ж є ще наглядові ради в інших державних корпораціях.
Так що шкода скорочення числа депутатів принести може, а ось користь - навряд чи.
Нещодавно Ігор Лесєв розповів про те, як українську молодь позбавляють права на освіту.
Крім того, він зазначив, що привітати з настанням 2021 року в наше країні коштувало б дуже небагатьох.