Впроваджені Урядом посилені карантинні вимоги відверто називають нелогічною "тупістю".

Останнім часом в Україні, нарешті, почав помічатися поступовий спад добової кількості виявлених громадян, інфікованих СOVID-19. За даними Центру громадського здоров'я, станом на 8 січня, в було зафіксовано 5676 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби. Проте, за 10 місяців пандемії "громадські" заходи безпеки були доведені до автоматизму абсолютною більшістю українців – маска та санітайзер стали звичними "кишеньковими друзями". Попри це, з 8 по 24 січня Кабміном були впроваджені посилені карантинні обмеження – саме це спровокувало масштабну хвилю критики як з боку звичайних українців, так і зі сторони парламентарів. Нардепи відверто називають дії Кабміну "успішної боротьбою з панчохами і порошками", яка лише стала причиною отриманого статусу "ідіотів". Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Денис Шмигаль - фото Знай.ua

Утворився "владний маразм": МОЗ не давав "свою візу"

Новина із положеннями вимог майже 3-тижневого локдауну, впровадженого в країні відсьогодні, з 8 січня, була оприлюднена на офіційному сайті Урядового порталу із значною затримкою – 07 січня о 18:10. А це буквально за 6 годин до "старту" нового списку заборон.

Згідно із викладеною інформацією, оновлений список суттєво відрізняється від діючого досі списку обмежень.

Локдаун, 8 січня - фото Кабмін

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

А, власне, прийнята відповідна Постанова Кабміну № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" виглядає так.

Локдаун, 8 січня - фото Кабмін

Та от тільки переважна більшість українців дізналася про це лише сьогодні. І суттєва затримка офіційного попередження, і список нових заборон спровокували масштабне "цунамі" обурень сотень користувачів соцмереж.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

"Геніальне рішення українського Уряду. З завтрашнього дня метро, ​​маршрутки, супермаркети, великі мережі будуть працювати, а звичайні маленькі магазини, наприклад, з одягом, в які по 5 людей в день заходить в різний час – закриють. Більшої тупості складно собі уявити", - відзначив адміністратор однієї з популярних груп у Фейсбуці "Прогресивний рух" Юрій Назаренко.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

Локдаун, 8 січня - фото з Фейсбук

Нардепи не приховують обурень: "Боротьба з панчохами"

Реакція на затверджену Кабміном Постанову № 1236 з боку парламентарів теж була майже миттєвої.

"Приклад успішної боротьби з панчохами і порошками від керівництва Кабміну. Хто не знав, воно впливає на протидію Covid-19. Чому так? Зміни до урядової постанови про локдаун #1236 (що виправляли хибні обмеження, зокрема щодо побутової хімії і непродовольчих товарів), які ухвалили 5 січня, так і не спромоглися вчасно оприлюднити. Зараз вони вже є на сайті і опубліковані, тому підприємці можуть спокійно працювати і знімати ці стрічки. Уся українська влада через такі дії КМУ виглядає ідіотами в очах платників податків. Справедливо, варто зазначити. Треба робити висновки і максимально швидко ухвалювати відповідні рішення!", - зазначив у пості на своїй сторінці у Фейсбуці Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот зі сторінки Віталія Безгіна

В результаті цей допис зірвав просто шквал обурень – абсурдним переліком і оприлюдненням "по-тихому" українці розлютилися настільки, що пропозицій про відставку діючого Уряду стає все більше.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

"Порівняв статистику по #COVID19 в Україні за останні 10 днів з попередніми 10 днями і ще раз довів (на даних МОЗ), що локдаун саме зараз це ПОВНИЙ АБСУРД, а сам МОЗ має піти у відставку, тому що вони або некомпетентні, або брехливі, що в обох випадках несе загрозу життю громадян України", - обурюється автор одного з ганебних коментарів на адресу Кабміну Євгеній Прокопишин.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

В свою чергу, народний депутат України Віталій Безгін, що своїм дописом по суті приніс вражаючу новину в маси, прокоментував і причину цього "трешу".

"Через несвоєчасне оприлюднення вийшов такий треш. З тієї інформації, що маємо (не факт, що вона правдива), виглядає, що МОЗ блокував своєчасне оприлюднення і не давав свою візу", - відзначив в коментарі до допису нардеп Віталій Безгін.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот зі сторінки Віталія Безгіна

Верховна Рада - фото Знай.ua

Варто наголосити, що абсолютно нелогічним оголошений Урядом локдаун вважають громадяни різних регіонів – як в центральних областях, так і у містах на Сході України.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

А для повноцінного розуміння рівня абсурдності діючих від сьогодні "дозволів" і "заборон" українці наводять красномовні порівняння. Одним з них стало повідомлення у групі "Рідний Краматорськ" на Фейсбуці.

Локдаун, 8 січня, протести - скріншот

Протести і в петиціях: "провальна" економіка та вимоги повернути денне навчаня

Разом з цим, протестні заклики засвітилися і на офіційному сайті електронних петицій Кабінету Міністрів України.

Наприклад, ініціатор електронного звернення № 41/003777-20 наполягає, аби Уряд відмовився від запровадження локдауну в період з 8 до 24 січня, оскільки він буде мати негативний вплив на економіку та буде обмежувати гарантовані конституцією України права громадян.

Локдаун, протести, петиція Кабміну - скріншот

А в рубриці "Освіта" з'явилася вимога про повернення до звичайної форми навчання. Автор петиції № 41/003785-20 Артем Комлєв пропонує "Скасувати дистанційне навчання у ВНЗ" і повернути денну.

"У березні буде рік, як ВНЗ працюють у дистанційній формі. Я вважаю це цілком недоречно, та потрібно повернути денну форму навчання. Всі ми бачимо скупчення людей. Взяти звичайне метро. Тримати дистанцію практично неможливо. У наземному транспорті все також без змін. Ті самі свята, дні народження. Люди святкують, створюють банкети на велику кількість людей, і це вважається нормою. Єдина зміна, тепер люди використовують маски. На мою думку, починаючи з другого семестру потрібно скасувати дистанційну форму навчання та повернути денну!", - зазначає Артем Комлєв.

Студенти, фото: Репортер

Локдаун 8 січня, петиція Кабміну протести - скріншот

Локдаун 8 січня, петиція Кабміну протести - скріншот

Тематичні звернення з'явилися також і на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України. Однією з них стала вимога "Про зупинення дії Постанови Кабінету Міністрів України №1236 в частині заборони на продаж непродовольчих товарів суб'єктами господарювання", оприлюднена 4 січня.

Локдаун, 8 січня - фото @kirovograd official

Мова йде саме про точки продажу, від 60 % площі яких призначено для торгівлі:

  • продуктами харчування,
  • лікарськими засобами,
  • виробами медичного призначення,
  • засобами гігієни та побутової хімії,
  • засобами зв'язку,
  • друкованими ЗМІ,
  • ветеринарними препаратами,
  • кормами, насінням, засобами захисту рослин.

Як відзначає автор петиції № 22/111116, дана Постанова забороняє магазинам та супермаркетам приймати відвідувачів та реалізовувати товари, окрім виключно продуктів харчування. І тільки в тих магазинах, більшість площі яких призначена для торгівлі таких специфічних товарів: лікарські засоби, засоби гігієни, продукти харчування та ін.

Локдаун, 8 січня - фото з Фейсбук

"Це, фактично, означає, що, починаючи з 8 січня 2021 року, жоден громадянин України не зможе відвідати ніякий спеціалізований магазин (окрім аптек та продуктових), адже вони будуть зачинені. А в супермаркетах будуть завішені та/або закриті цілі відділи значної частини товарів повсякденного вжитку: канцтовари, одяг, преса, пральні засоби, лампочки тощо. Жоден громадянин не зможе навіть купити батарейки в свої вироби медичного призначення, торгівля якими, як раз заборонена не буде!", - пояснює ініціатор електронного документу № 22/111116 Андрій Забловський.

Петиція Президенту, локдаун - скріншот

Такі обмеження асортименту товарів в магазинах, за словами автора петиції, є нелогічними та малоефективними.

"Людина, яка перебуває в торговій залі супермаркету, має однаковий доступ до всіх груп товарів, і можливість придбати той чи інший товар ніяк не пов'язана із більшою чи меншою можливістю заразити когось або ж бути зараженим. І це у випадку великих міст, де є супермаркети, а якщо це село, в якому працює лише один магазин, і в якому продається все, що тільки можливо на одних поличці? В селах у людей абсолютно немає можливості замовити доставку продуктів, а магазини, виходить, будуть зачинені. Це, взагалі, унеможливить придбання будь-яких товарів жителям таких сіл", - пише Андрій Забловський.

Петиція Президенту, локдаун - скріншот

Враховуючи наведене, відповідно до п. 15 ст. 106 Конституції України, автор звернення пропонує Президенту України Володимиру Зеленському зупинити дію Постанову Кабінету Міністрів України №1236 у відповідній частині заборони.

Чи відреагує на хвилю критики керівництво Кабінету Міністрів України і як розвиватимуться події далі, читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, що українці "рознесли" святковий Офіс Президента за живі ялинки та шаурму.

Знай.ua повідомляв, що Денис Шмигаль обіцяє вакцинувати 50% населення, але невідомо коли - названо категорії черговості для роздачі перших партій.