Православне Різдво відзначається в Україні 7 січня і вважається другим за значенням релігійним святом. Десятки мільйони українців гаряче очікують настання цього дня, який, на відміну від Нового року, відзначають в колі сім'ї, рідних і близьких в затишних будинках.
Тихе і важливе для кожного християнина свято потрібно відзначати згідно тисячолітнім традиціям Церкви і українського народу. Зокрема, на Різдво 7 січня припадають безліч табу, які ми розкриємо в цій статті.
Православне і католицьке Різдво: чому в Україні два свята
В Україні святкуються відразу ж два Різдва - католицьке і православне. Перше припадає на 25 грудня, а друге - на 7 січня. Так, вийшло з-за того, що католики і греко-католики дотримуються сучасного григоріанського календаря, а православні - юліанського. Обидва календаря значно розходяться, через що вийшла ситуація, при якій у Христа в Україні відразу ж два дні народження.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Традиції Різдва в Україні
Різдвяні традиції в Україні досить багаті і мають багато спільного зі звичаями країн Східної Європи, Росії та Білорусі. Не дивлячись на прихід в наше життя нового укладу, православні все також дотримуються ряду традицій.
Так, 7 січня прийнято колядувати - ходити по домівках в тематичних і народних костюмах, співати святкові пісні, а натомість - отримувати від господарів гроші, солодке, їжу та випивку.
Обов'язково необхідно сходити до церкви на різдвяну службу. Після необхідно возз'єднається з сім'єю за святковим столом і почати вечір зі слів Христос Народжується! Славімо його!
Стіл прийнято робити багатим і ні в чому не відмовляти собі. Саме на Різдво православні перестають дотримуватися посту і можуть вживати в їжу м'ясо, рибу, сири і алкоголь. У будинках прийнято подавати кутю - спеціальну кашу з різних круп, які зменшуючи медом, горіхами і фруктами. Крім того, господаркам потрібно приготувати узвар.
З моменту настання Різдва і до Водохреща святкуються так звані Святки, на протязі яких можна колядувати і влаштовувати ворожіння на звужених.
Православне Різдво 2021: чого категорично не можна робити в цей день
Різдво - велике свято, в ході якого потрібно дотримуватися деяких правил, щоб не розгнівати Господа, серед яких слід назвати такі:
- заборонено надягати старий або брудний одяг;
- не можна працювати, зокрема, по дому, а чоловікам - займатися полюванням або риболовлею;
- категорично не можна Гадати на Різдво, так як для цього Церквою виділено 12 днів аж до Хрещення;
- заборонено лаятися, використовувати в мові мати або бажати поганого людям;
- заборонено залишати на столі хоча б одне не займане блюдо, так як це прояв неповаги до свята;
- не можна відмовити в допомозі тому, хто про неї просить.