Українська письменниця Лариса Ніцой звернула увагу українців на те, що мова є не лише засобом для спілкування, а і як засіб нав'язування світогляду.
На своїй сторінці у Фейсбуці Лариса Ніцой пояснила, чому одне й те ж слово на різних мовах викликає різні асоціації. Вона наголосила на тому, що саме з цих причин ворожа влада та колонізатори, коли приходять на завойовану землю, намагаються корінному народові нав'язати свою мову.
"Пограємося в слова? Ні для кого вже не секрет, що мова це не лише засіб спілкування. Це у першу чергу світогляд. Ворожа влада, колонізатори, коли приходять на завойовану землю, намагаються завойованому народові нав'язати свою мову не лише як засіб спілкуватися. А як засіб нав'язування світогляду. Засіб нав'язування думання в одному напрямку. Світогляд закладається у слова. Слова - це коди, установки, програма. У нас із московитами різні мови, різні коди у словах, різне програмування. І не будемо говорити, щоб не відволікатися, чиї мови, чиї слова або чиї коди кращі. Не про це мова. Мова про те, що вони різні, ці коди, різні світогляди. Різні світогляди викликають у людей різні асоціації.", - написала Ніцой.
Лариса Ніцой запропонувала підібрати асоціації, які першими спадають на думку, до слова "Володимирський". Таким чином в українській мові згадуються Володимирський собор, Володимирська гірка та князь Володимир. А от у російській - Владімірскій централ, тобто слово, яке асоціюється з в'язницею для особливо небезпечних злочинців.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
"Не вірите? Ось ще один цьому доказ. Промовте слово "Володимирський". А тепер, перш ніж читати далі, подумайте, які асоціації у вас виникли? Володимирський ... собор. Володимирська ... гірка. Ну і врешті, Володимир ... князь. А тепер промовте це саме слово на московитський лад. Владімірскій. Які асоціації? Владімірскій? Яка перша думка? Владімірскій централ. В українській мові асоціації з собором, з князем, з київським пагорбом між небом і Дніпром. В московитській мові асоціюється з в'язницею для особливо небезпечних злочинців. Ще раз повторюю. Мова - це світогляд. Може ви й не хочете, але мова працює саме так, світоглядно. І вам, звісно, обирати свій світогляд.", - пояснила Лариса Ніцой.
Нагадаємо, безстрашний воїн ЗСУ отримав "бойове хрещення" просто на День Незалежності: "Ціла батарея артилерії...". Він вважає, що це справа для справжніх чоловіків.
Як повідомляв портал "Знай.ua", після Нового року хліб для українців стане "золотим": скільки коштуватиме буханець. Хліб в Україні подорожчає на початку 2021 року
Також "Знай.ua" писав, крилаті піхотинці ЗСУ підкорили небо: в ООС показали дивовижні кадри. Воїни-десантники продовжили виконувати планову програму стрибків з парашутом