Відомий український педіатр, телеведучий, а також блогер Євген Комаровський вирішив розбавити великий потік своїх медичних порад і постійні відео з відповідями про небезпечний коронавірус з Китаю, цікавими передсвятковими історіями.
Так, Євген Комаровський опублікував історію новорічних іграшок для ялинки. Завдяки легкій інформації можна розслабитися і отримати інтелектуальне задоволення.
Про це стало відомо завдяки новій публікації Євгена Комаровського в мережі Instagram.
"Дивовижна історія ялинкових прикрас. Смарагдові сережки, корабель Аврора, голуби і навіть... Гагарін! Що об'єднує ці предмети? Всі вони служили прикрасою ялинки! Дослідники кажуть, що до нас традиція наряджати ялинку прийшла з Німеччини в 19 столітті. Дивно, але ялинки в 1840-х роках зазвичай продавалися... в кондитерських! Причому вони стояли у вітринах вже повністю прикрашені!
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Спочатку ялинку ставили виключно в заможних будинках. Вбрана ялинка говорила про те, що господарі "справжні європейці" і піднімало їх статус. В середині 19 століття для прикраси ялинки використовувалися крім солодощів, дорогоцінні персні і навіть сережки, а також заморські тканини. Знаменитий юрист А. Ф. Коні описує випадок, коли маленький хлопчик на питання матері: "Хто цей дядько?" про чоловіка з безліччю медалей, відповів:"Я знаю — це ялинка".
Спочатку ялинкові прикраси несли релігійну тематику. Однак, після революції релігійне значення витісняється ідеологією. Ялинку спочатку забороняють (називаючи символом "буржуазного затишку"). Вчителів змушують проводити "антиялинкові компанії". Наприклад, школярів просять намалювати ялинку, а потім жирно перекреслити зелену красуню.
Улюблену традицію все одно не вдається знищити. Тоді її дозволяють, але тепер це засіб "ідеологічного і морального виховання". Як і іграшки.
Наприклад, за планами 1938 року передбачалося випустити ялинкові іграшки такого змісту: танкісти, зв'язківці, міліціонери, кораблі "Аврора", спорт, нові будинки, трамваї, етнографічні іграшки, а також іграшки, що зображують працю колгоспного села (журнал "Игрушка" №7, 1938 р А. Браун-Гербо).
Вбрана новорічна ялинка стала обов'язковою радянською святковою традицією. До цього дня, прикраса будинку до Нового року залишається однією з найулюбленіших традицій. А кожен з нас в серці зберігає найчарівніші спогади про дитяче очікування цього свята. Автор статті: психолог, автор книги "Культтерапія" Надія Железняк @kultterapia. Поділіться, а як ви наряджаєте ялинку? У вас є свої особливі традиції?", - розповідає доктор Комаровський.
Раніше повідомляли, зимова відпустка і канікули 2021: де в Україні можна вичавити максимум з відпочинку, незважаючи на карантин.
Як повідомляв Знай.uа, на хмельничан чекають новорічні тролейбуси, свято наближається: "Чотири маршрути".
Знай.uа писав, чи легальна у вас ялинка? У Держекоінспекції пояснили, як виявити незаконний продаж дерев.