В інтернеті дуже легко стати жертвою шахраїв. ле дотримання доволі простих правил допоможе захистити себе у світовому павутинні.
Про це розповідають експерти освітнього проекту # stop_sexтінг.за підтримки серіалу "Перші ластівки. Zалежні".
- Коли створюєте новий акаунт в соцмережах і додатках, використовуйте надійний пароль, який містить маленькі і великі літери, цифри та інші символи (підкреслення, знак відсотка, точка і т.д.) Чим більше знаків, тим краще. А ще ставте різні паролі на різні акаунти. Так, запам'ятати складніше, але ризик, що шахраї зламають всі ваші сторінки відразу, мінімальний. Також варто замінити ваш попередній пароль, якщо він недостатньо надійний.
- Намагайтеся не поширювати особисті дані (повне ім'я, номер мобільного телефону, адреса, паролі від своїх профілів) в інтернеті. Це стосується і відеодзвінків: стежте за заднім фоном під час спілкування (сховайте дипломи з ім'ям і прізвищем, особисті фото) і не вказуйте геолокацію під час публікації фото в соцмережах.
- Встановіть антивірусне програмне забезпечення. Віруси можуть не тільки виводити техніку з ладу, але і красти особисті дані.
- Встановлюйте програми для відеозв'язку з офіційних сайтів розробників і стежте за тим, щоб вони оновлювалися.
- Не переходьте за посиланнями, надісланим з невідомих джерел в особисті повідомлення, месенджер або на пошту.
- Ніколи не спілкуйтеся в мережі з тими, кого не знаєте в реальному житті. Особливо, якщо хтось наполегливо проситься в "друзі".
- Звертайтеся до батьків або вчителів, якщо хтось поводиться агресивно або неприйнятно в інтернеті. Якщо ви батько, поясніть дитині, що він чи вона може до вас прийти і обговорити будь-яку проблему — у тому числі й ту, яка виникла онлайн.
- При публікації домашніх завдань або завдань по навчанню / роботі в YouTube або на інших ресурсах, вибирайте варіант "Доступно тим, у кого є посилання".
- Використовуйте "Правило білборда" - уявіть, що те, що ви хочете опублікувати або відправити в мережі (у тому числі й у приватних повідомленнях), з'являється на білборді поряд з вашою школою. Якщо це викликає негативні емоції, цей матеріал не підходить для надсилання або публікації.
- Пам'ятайте, що після поширення фото або відео в інтернеті ви повністю втрачаєте над ними контроль. Це означає, що хто завгодно зможе використовувати їх у своїх цілях, якими б вони не були.
Нагадаємо, Популярний месенджер зливає всі дані листування в інтернет.
Як повідомляв портал Знай.ua, Щоб відеозв'язок не використали проти вас: топ порад спеціалістів по технічній безпеці.
Популярні новини зараз
Показати ще
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Також портал Знай.uа писав, що український серіал "Перші ластівки" отримав престижну європейську нагороду.