Українка, від якої у дитинстві відмовилися батьки і віддали її до дитячого будинку, розповіла, через які страждання вона пройшла у такому закладі і пояснила, чому вважає їх не призначеними для дітей.
Читайте Знай в Google News!
Відповідний пост написала на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" Ліна Дешвар.
Свої найгірші дні українка згадує з болем. Вона пройшла через дитбудинок у особливо важкі часи — у 90-ті роки, та ще й на Луганщині. Діти були фактично беззахисними перед сваволею і незрозумілою жорстокістю виховательок.
"Літо. Дитячий будинок. І я ненавиджу і боюсь, що на роботу от от прийде ця вихователька в окулярах і з довгою косою. Вона чомусь у день працювала. Тому тиху годину я скоріше боялась ніж не любила. Ця вихователька любила бити дітей на тихій годині бо вони не заплющували очі. А коли діти плакали, вона брала так сильно за пуп своїми пальцями і говорила "не ридай"... І це було сильно боляче. І нікому про цю біль не я не інші не могли розповісти, бо нас могли покарати(
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Покарання були різні. Пам'ятаю одне яскраво. За те що, майже вся група не спала на тихій годині няня та вихователька вирішили нас покарати вечерею. Просто нам їі не дати( і от приносять на групу мою улюблену творожну запиканку і вона просто лежить перед нами. А нас поставили в рядок, щоб ми дивились на нашу вечерю і як нею ласує няня та вихователтка. Коли няня пішла проводжати виховательку додому. Ми всією групою накинулись на ту запиканку і руками їі їли.. Капєц яка вона була смачна. Такої більше ніде не їла. Нас знову покарали, але ми були ситі. Мабуть, всім було все одно, що нас карають", — пише про один з сезонів страждань жінка.
"Осінь. Той же дитячий будинок. По території закладу ходили дивні та чужі дядьки та тьотки. Я боялась ходити гуляти. Ці чужі люди були страшні але їм дозволяв хтось сидіти у дитячих бесідках розпивати спиртне та тусити з дітьми. Чомусь вихователям було ок все це дійство.
З паралельної старшої групи діти мене кликали з ними грати. І я бігла сподіваючись на гарну гру але отримувала стусани і найнеприємніше, коли мою маленьку ногу діти викручували до гори дригом. Це було нестерпно боляче. Коли я про це говорила вихователю чомусь він ігнорив цю подію(", — не стає кращою ситуація і восени.
На жаль, не приносили полегшення й зимові свята:
"Зізнаюсь, я любила цей період і сподівалась, що цього року буде краще ніж минулого. І от ми готуємось до свят. Я вивчала всі вірші і всі пісні до свят. Але коли приходили свята я їх не бачила. ( мене садили за спини працівників закладу. Тоді я не знала, чому я не сиджу разом зі своєю групою. Чому Дід Мороз зі Снігуркою не кличуть розповісти для них віршик як інших, адже я їх знала. І чому всі танцюють та співають, а мене няня ховає за спинами. Зараз про це пишу і плачу. Важкий і яскравий спогад. А потім ми після цього свята йшли на групу і нас вихователька просила покласти подарунки на столи і піти помити руки. Ми йшли мили, коли приходили, подарунків не було( ні цукерок ні іграшок. Пам'ятаю, як одної ночі хлопчик заліз на шафу і нам розкидав цукерки. Ми їх переїли. Тоді в лікарні багато нас було. Там була класна медсестра. Вона для мене зв'язала перчатки і пошила штани під мої ноги. Це так було дивно, що є щось у мене моє і індивідуальне. От би відшукати медсестру з луганської дитячої лікарні. Мені є за що подякувати. За відчуття вперше свого, а не загального. За любов та турботу в лікарні. Я плакала коли їхала знову у дитячий будинок.
І от яскравий момент з дитячого будинку. Мій день народження і я чекала вечора, бо знала, що мені дозволять одягнути віночок і навколо мене буде хоровод і буде смачний пиріг. В дитячому будинку в честь дня народження дитини на кухні пекли пиріг для всієї групи. Це було так класно і незабутньо. Хотіла, щоб день народження у мене не завершувався…"
Підсумувати свій досвід у дитбудинку українці досить важко:
"Мене перемикає коли я згадую цей період у своєму житті. В дитячому будинку було настільки паскудно, жорстоко і злісно, що я раділа від того коли мене перевозили в інший. Це був один із найщасливіших днів у моєму житті. Не сумую за тим дитячим будинком і ніколи не хотіла поїхати просто так подивитись на нього та на працівників.
Я отримала багато травм з якими по сьогоднішній день працюю.
Дитячі будинки не місце для дітей. В цих закладах до дітей не ставляться як до дітей. Там працівники зловживають своїм робочим станом розуміючи, що нікому діти нічого не розкажуть. Якщо в інтернатах діти хоч щось розказати можуть, то в дитячих будинках діти малі і повірте, мало хто їм повірить. Цікаво, коли волонтери приїджають у дитячі будинки якими вони бачать дітей? Радісними? Усміхненими? Я зачасту бачу їх переляканими і розгубленими. Я бачу в цих дітях себе маленьку. І це так сумно", — з болем зізналася Дешвар.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Як повідомляв портал Знай.ua, Малятко народилося від сурогатної матері з рідкісною хворобою, батьки-китайці навіть не глянули: "Все тіло в виразках".
Також Знай.ua писав, Під шумок обсервації чиновники нахабно віджимають дитбудинок: "Гроші розпилять, а дітей викинуть".