Українські підприємства опинилися у непростій ситуації через необхідність імпорту 80% електроенергії. Це призводить до підвищення собівартості продукції та втрати конкурентоспроможності на зовнішніх ринках.

Василь Гончарук, директор "Дніпроспецсталь – Енерго", на робочій нараді, організованій Федерацією роботодавців України, заявив, що такі умови можуть призвести до зупинки підприємств, якщо не буде переглянуто планку 80%.

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

Гончарук порівняв ситуацію з медичним оглядом, на якому підприємство скаржиться на дві основні проблеми:

"Якщо уявити, що ми у лікаря на огляді, і нас запитують, що ми відчуваємо, то ми скаржимося на біль. Перший біль – це суттєве здорожчання енергоресурсу, який тягне за собою здорожчання продукції, яку ми експортуємо. Це приводить до другого нашого болю – це зниження нашої конкурентності на зовнішніх ринках, яке не дає нам можливості залучати кошти, реінвестувати і якось виживати в теперішніх складних умовах".

Популярні новини зараз

Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили

Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше

Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа

Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом

Показати ще

Особливе занепокоєння викликає можливе скорочення обсягів виробництва, що призведе до втрати робочих місць. У групі компаній "Дніпроспецсталь – Енерго" працевлаштовано близько 9 тисяч осіб, з яких 30% працюють на підприємствах у Нікополі, що знаходяться у зоні бойових дій.

Зупинка підприємств позбавить цих людей заробітної плати та коштів для існування.

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

Бізнес усвідомлює труднощі, з якими стикається енергетична система, і готовий допомагати, але також потребує підтримки. Повернення до норм імпорту в 50% могло б стати такою підтримкою.

Гончарук сказав, що необхідно активізувати зусилля щодо покращення торгових позицій, надавши можливість довгострокової закупівлі електроенергії на зовнішніх ринках Євросоюзу, що дозволило б набувати енергії за більш вигідними цінами.

Раніше ми писали про те, що до ризи водопостачання зважиться віниками та губками: "Київводоканал" на 5 млн закупить товарів для прибирання

Крім того, Знай.ua повідомляв, 1 млн доларів Україна витратила на тролейбуси: нові покупки "маринуються" на стоянці без діла

Читайте також: у українців пояснили, навіщо світло вимикають уночі, коли всі сплять