Наразі співробітники агросектору отримають бронювання від мобілізації на один рік, щоб створити умови безпечного збирання врожаю. Про це пише портал Стіна .

За словами Тараса Висоцького, «броні» аграріїв автоматично продовжили на три місяці. А друге бронювання надаватиметься працівникам агросектору на цілий рік замість шести місяців.

Загальна норма бронювання - до 50%, проте для деяких професій можна подати клопотання з обґрунтуванням збільшення цієї кількості, - розповів Висоцький.

Виконувач обов'язків міністра агрополітики також зазначив, що на певних напрямках кількість працівників зменшилася майже на 20% у зв'язку з мобілізацією аграріїв, через що на решту робітників збільшилося навантаження.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати

Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон

Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку

За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші

Показати ще

Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір у розмірі 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «броню», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто найбільш критичний для його роботи.

Відсоток заброньованих та процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроекті №11332, текст якого також не опубліковано.

Згодом до парламенту подадуть альтернативні законопроекти, які передбачатимуть інші моделі бронювання.