За новим законом про мобілізацію, поліцейські тепер мають право перевіряти у військовозобов’язаних наявність військового квитка. Це стосується також водіїв автомобілів.

Перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років можуть представники ТЦК та СП, поліцейські та прикордонники. Водіїв можуть попросити показати військовий квиток на блокпостах або на пунктах пропуску на державному кордоні України.

Людина тримає в руках військовий квиток

Однак, при перетині кордону військовий квиток не потрібен водіям, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, а також пасажирів і вантажі через державний кордон. Також можливі перевірки на автозаправних станціях (АЗС), оскільки вони є місцями масового скупчення людей.

Поліцейські не мають права зупиняти автомобілі спеціально для перевірки військового квитка. В новому законі про це нічого не сказано. Вони можуть посилатися на статтю 35 «Закону про національну поліцію», яка дозволяє зупиняти транспортні засоби, якщо є підозра у скоєнні правопорушення.

Популярні новини зараз

Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК

Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей

Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон

Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого

Показати ще

Поліцейські, скріншот з відео

Поліцейські можуть зупиняти автомобілі

  1. Якщо водій порушує комендантську годину
  2. Для перевірки дотримання режиму в’їзду-виїзду в прикордонних районах

При цьому вони зобов’язані

  1. Пояснити причину зупинки
  2. Назвати причину перевірки документів
  3. Роз’яснити права та обов’язки громадянина

Перевірка документів на кордоні, фото із вільних джерел

Якщо громадянин вважає дії поліцейських незаконними, він може подати скаргу до відповідного органу чи суду. У разі затримання, особа має право на присутність адвоката. Представники ТЦК під час перевірки військового квитка чи паспорта мають фотографувати та вести відеозйомку процесу.

Також наш портал інформував, зміни у правилах видачі водійських посвідчень в Україні: що очікує на автовласників

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що позбавлять прав на 6 місяців або штраф 40,8 тис. грн: українцям водіям нагадали про правило

Вам буде цікаво дізнатися українські водії мають терміново везти "ластівок" на техогляд: під загрозою штрафу майже весь транспорт