Полонським районним судом Хмельницької області розглядалася справа про визнання батька недієздатною та встановлення над ним опіки. 35-річний місцевий житель звернувся з проханням визнати свого батька, який має інвалідність і страждає на психічне захворювання, недієздатне і призначити його опікуном.

Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, батько заявника дійсно не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними через стійке психічне захворювання. Суд визнав вимогу про оголошення батька недієздатною обґрунтованою.

Людина з інвалідністю

Однак про призначення сина опікуном суд не встановив підстав для задоволення цієї частини заяви.

Було наголошено, що виконком міської ради рекомендував розглянути кандидатуру сина, але не обґрунтував доцільність його призначення. Судом не були встановлені особисті стосунки між сином та батьком, наявність інших близьких родичів, які могли б виконувати обов'язки опікуна.

Популярні новини зараз

ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати

Гроші змусять повернути державі: українців попередили

До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Показати ще

Також суд звернув увагу на необхідність обліку органом опіки та піклування чинного військового стану під час розгляду заяви особи призовного віку про опікунство. Це пов'язано з обов'язком захисту Вітчизни, закріпленим у Конституції України.

Люди з інвалідністю, кадр з відео

Крім того, заявник не надав відомостей про проходження медичних оглядів, відсутність судимостей, працевлаштування та доходи, що також є вагомими факторами при призначенні опікуна.

Нагадаємо, чому на вулиці затримують чоловіків, які оновили дані: у ТЦК надали відповідь

Як повідомляв "Знай.uа", Міносвіти стурбувалися "бумом" заявок до ВНЗ: для чоловіків іспити стануть жорсткішими.

Знай.uа писав, спіймають і покатають у бусі: українцям пояснили, коли їх можуть забрати до ТЦК прямо з вулиці