Адвокат Микола Максимов у коментарі для ТСН пояснив, що за новим законом, який набере чинності найближчим часом, ТЦК отримають додаткові повноваження щодо контролю за військовозобовязаними чоловіками.

Згідно з законодавчими змінами, військовозобов'язаний повинен завжди мати при собі військово-обліковий документ. Це стане обов'язковою вимогою, яку потрібно виконувати не лише на вимогу поліції, але й працівників ТЦК. Важливо зазначити, що працівники ТЦК не мають права затримувати осіб, за винятком випадків, коли особа перебуває в розшуку Національною поліцією.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Максимов також зазначив, що в разі розшуку поліція має право затримати особу, скласти адміністративний протокол і доставити її до ТЦК. А от заштовхування військовозобов'язаного у транспорт представниками ТЦК є незаконним.

"Мають право застосовувати силу лише правоохоронці. Якщо ж такі дії вчиняють працівники ТЦК, потрібно зафіксувати це на відео. Слід попередити їх, що це незаконне обмеження волі, і за такі дії передбачена відповідальність згідно з кримінальним кодексом України. Я бачив безліч ситуацій, коли публічне втручання громадян на вулицях призводило до того, що особу відпускали", – заявив адвокат.

Популярні новини зараз

Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла

Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів

Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи

У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом

Показати ще

Українці все частіше стають свідками ситуацій, коли особа отримує повістку не в ТЦК, а на вулиці. За словами адвоката, заповнення порожнього бланку повістки на вулиці, а не вручення заздалегідь заповненої, є предметом активної дискусії в правових колах.

Вручення повістки. Фото: Укрнет

"Є певні юридичні питання до цього. Повістка містить підпис керівника ТЦК і туди вписують дані особи. Це питання вже обговорювалося, хтось намагався писати заяви до правоохоронних органів. Але це питання не вирішене, так продовжують робити", – каже Максимов.

Також він прокоментував чутки про те, що іноді у громадян забирають телефони. За його словами, це порушення прав людини, оскільки телефон є її майном.

« Немає права його забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. В будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено", – зауважив Максимов.

Нагадаємо, ТЦК надіслали повістку ветерану, який втратив обидві ноги на фронті: "Звичайно ж прийду в гості"

Раніше ми розповідали, Чи може стати ухилянт мотивованим захисником: морпіх все пояснив